Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 11.03.2021

Square Enix tarafından, Final Fantasy 14 oyununda 5 bin hesap oyundan kalıcı olarak yasaklandı. Gerekçe olarak, bu oyuncuların işi illegal şekilde ticarete dökmeleri gösterildi. Yasaklanan hesaplar, gerçek para ticaretiyle oyunun dengesini bozuyormuş. Bununla birlikte, gerçek para kullanarak oyun ile ilgili illegal reklam yapma yoluna da gidilmiş. Durumu gören Square Enix, 5 bin hesabı kalıcı olarak oyundan yasaklamış. Yasaklanan 5 bin hesabın yanında, 814 hesap da gerçek parayla satın alım organize etmekten dolayı uzaklaştırıldı.

Square Enix tarafından 5 bin hesap Final Fantasy 14 oyunundan kalıcı olarak yasaklandı

Square Enix, oyunun resmi sayfasından yaptığı açıklamada, “Herhangi bir onaylanmış hile keşfeden oyuncular, hiçbir koşulda bu tür bilgileri istismar etmemeli veya yaymamalıdır. Bunun yerine, oyunculardan oyun içi System Menu, Support Desk, Contact Us, Report Cheating yolunu kullanarak bir bildirimde bulunmalarını istiyoruz. Rapor otomatik olarak işlenecek ve uygun olmadığı belirlenirse RMT reklamı ve rapor edilen kullanıcının yorumları kısıtlanacak.” dedi.

Square Enix,  yasadışı faaliyetlere karşı sıkı disiplin önlemleri almaya devam edeceğini vaat ediyor ve oyunculara, hizmet şartlarını ihlal ettiğine inandığı herhangi bir faaliyetten uzak durmalarını tavsiye ediyor. Şirket, bir yandan da Final Fantasy 16’nın PlayStation 5 sürümü üzerinde çalışıyor. Bu kapsamda, Final Fantasy 14’ün bir sonraki genişleme paketi olacak olan Endwalker’ın çıkacağı tarih de yavaştan dillendirildi. Endwalker’ın, 2021 yılının sonbahar aylarında PC, PlayStation 5 ve PlayStation 4 platformlarına çıkış yapması bekleniyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.