Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 03.03.2021

Final Fantasy 7 Remake Intergrade, PS5 üzerinde çok daha iyi gözükecek ve kare hızı olarak çok daha akıcı olacak. Ancak, konsolun tüm özelliklerinden yararlanmak için devam oyunlarını beklemek gerekecek. Final Fantasy 7 Remake Intergrade, modellemeleri elden geçirecek, daha keskin kaplamalar sağlayacak, kare hızlarını yükseltecek ve genel kaliteyi bir hayli artıracak. Oyun, konsolun DualSense kontrolcüsünden de fayda sağlayacak. Oyun direktörü de konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Final Fantasy 7 Remake Intergrade PS5 konsolunun çoğu özelliğini kullanacak

Yeni nesil için hazırlanan yeniden yapım, konsolun birçok özelliğini kullanacak. Her ne kadar, duyurulan teknik geliştirmeler kulağa hoş gelse de yeni nesil bir oyun için yeterli gözükmüyor. Oyun direktörü Tetsuya Nomura, konsolun özelliklerinden tam olarak yararlanabilmek için sonraki bölümü beklememiz gerektiğini söyledi. Daha da detaya inen Tetsuya Nomura, “Grafikler açısından aydınlatma ve kaplamalar ana odağımız oldu. Ancak, sis gibi çevre etmenlerini de oyununun hissiyatını artırmak için bir hayli geliştirdik ve ekledik. Uyarlanabilir tetikleyicilere gelince, bunlar kısmen destekleniyor. Ancak, tüm özellikleri bir sonraki oyunda kullanabiliriz.” dedi.

Oyunlar piyasaya sürülürken nadiren yeni donanım ve özelliklerden tam olarak yararlandığından, bu açıklamalar oyuncuları şaşırtmadı. The Final Fantasy 7 Remake Intergrade PlayStation 5 platformuna geliştirileceği için PlayStation 4 üzerinde bu oyunları görmek hayal diyebiliriz. Devam oyunu ile ilgili haberler çok az sayıda olsa da Square Enix, oyuncuların beklentilerini karşılamak istiyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.