Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.01.2023

Fallout New Vegas 2 için umut besleyenlerin, uzun zamandır bekledikleri devam oyuna kavuşması muhtemel. Xbox 360 döneminin en sevilen RPG'lerinden biri Fallout New Vegas'tır. Fallout 3 ile Fallout serisini başarılı bir şekilde yeniden başlatan Bethesda, bu başarıyı bir sonraki oyunla devam ettirmek istedi. Ancak The Elder Scrolls V: Skyrim yapımından dolayı sorun çıktı. Bu nedenle Bethesda, Obsidian'ın batı Amerika Birleşik Devletleri'nde geçen kendi Fallout oyununu yaratmasına izin vermeye karar verdi. Birçok kişi oyunu sevmesine ve hatta Fallout 3'ten daha iyi olduğunu düşünmesine rağmen, Obsidian'a hiçbir zaman bir devam oyunu çıkarma şansı verilmedi. Ancak Xbox kısa süre önce hem Bethesda'yı hem de Obsidian'ı satın aldı. Böylece Xbox artık herhangi bir stüdyoya Fallout IP'sine erişim izni verecektir. Bu durum işleri çok daha kolaylaştırıyor. Ancak Xbox şüphesiz Bethesda ile her şeyin yolunda olduğundan emin olmak isteyecektir. Çünkü muhtemelen diğer şeylerin yanı sıra çok sayıda fikir ve hatta potansiyel teknoloji paylaşımı olacaktır.

Fallout New Vegas ekibi hayranlara umut verdi

Obsidian birçok kez Fallout New Vegas'ın devam oyununun gelebileceğini ima etti. Bunun gerçekleşme olasılığı hiç olmadığı kadar yüksek duruyor. Stüdyo şefi Feargus Urquhart, GamePressure.com'a verdiği bir röportajda, özellikle ayrılmadan önce yeni bir Fallout oyunu yaratma konusundaki hırsını ortaya koydu ve bunun gerçekleşeceğine dair umudunu dile getirdi. Obsidian şu anda diğer üç oyun üzerinde çalıştığı için, şu anda geliştirme aşamasında olmadığını söyledi. Ancak 2023'ün sonuna doğru gelecek oyunların keşfedilme şansı olabileceğini belirtti.

Urquhart, "Şu anda üzerinde çalışmıyoruz, Avowed, Grounded ve Outer Worlds 2 ile tabağımız oldukça dolu. Yeni oyunlar hakkında ne zaman konuşmaya başlayacağımızı bilmiyorum, belki önümüzdeki yılın sonuna doğru (2023'ün sonlarından bahsediliyor). Sadece neler olup bittiğini görmemiz gerekiyor. Bunu söylemenin en iyi yolu bu. Planlarda ya da kağıt üzerinde bunu söyleyen bir şey yok. Ama ben söylediğime sadık kalacağım. Emekli olmadan önce yeni bir Fallout yapmayı çok isterim. Bunun ne zaman olacağını bilmiyorum, emeklilik tarihim belli değil. Bu çok komik - 52 yaşında olduğumu ya da sadece 52 yaşında olduğumu söyleyebilirsiniz. Gününe bağlı olarak bu ikisinden biri. Umudum bunun gerçekleşmesi, ama bekleyip göreceğiz." dedi.

Obsidian'ın yeni Fallout oyununun neye benzeyeceği bile şu anda bilinmiyor. Hayranlar bir süredir bunu istiyordu. Bazıları Florida ya da New Orleans gibi bir yer ile doğu kıyısını önerdi. Bazıları ise batıda kalıp Kaliforniya ile çalışabilecekleri fikrinde. Ama umarım böyle bir şey ortaya çıkar. Fallout 5'i Bethesda ekibi onayladı. Ancak muhtemelen en az on yıl boyunca gerçekleşmeyecek. Fallout New Vegas ekibinin verdiği umut bir yana, size başka tavsiyelerimiz de var.

Başka ne önerirsiniz?

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Starfield çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haberimiz de var. Tabii, söylenti fakat olur mu olur, alıştık. Sonra, Doom modu oyuna Zelda teması veriyor gibi güzel bir haberimiz var. Oyunu VR oynuyorsanız, tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bir de, Black Myth Wukong çıkış tarihi aralığı hakkında bilgi geldi. Görünüşe göre, oyunu daha çok bekleyeceğiz. Zira, haberler o yönde. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.