Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.03.2023

Capcom'un yepyeni, fütüristik dinozor avlama oyunu Exoprimal için çıkış tarihi belli oldu. Şirketin bu hafta yaptığı açıklamaya göre 14 Temmuz'da piyasaya çıkacak. Perşembe günü Capcom Spotlight'ta görünmesi planlanmasına rağmen, oyunun Steam ve PlayStation sayfaları çıkış tarihini duyurmak için beklenenden daha erken yayına girdi. Bu sürüm aynı zamanda geçen yıl yapılan bir dizi kapalı ağ testini de takip ediyor, bu nedenle Exoprimal hayranları bundan önce bir beta veya benzeri bir test bekliyorlardı.

Exoprimal çıkış tarihi 14 Temmuz 2023

Exoprimal daha önce 2023'te piyasaya çıkacaktı. Ancak belirli bir tarihi olmadığından, bu etkinlikten çıkış tarihi haberini bekliyorduk. Neyse ki, Exoprimal çıkış tarihi de burada belli oldu. Fakat, çıkış tarihi konusunda potansiyel sürpriz daha önce bozuldu aslında. Zira, oyunun çıkış tarihi günün erken saatlerinde ortaya çıkmıştı. Ancak çıkış tarihinin onaylanması oyunu dört gözle bekleyenler için yine de hoş bir gelişme. Exoprimal'i bilmiyorsanız, Capcom'un önceki dinozor oyunu Dino Crisis'e hiç benzemediğini belirtmek önemlidir. Bunun yerine, 10 kişinin dinozor ordularıyla savaşmak için Exosuit'leri giyerken PvE ve PvP karşılaşmalarını birleştiren senaryolarda yarışabileceği çevrimiçi bir oyundur.

Exoprimal çıkış tarihi bir yana, oyundan da bahsedelim. Oyunun önizlemesine göre, yalnızca çevrimiçi, takım tabanlı aksiyon oyun modlarında oyuncular bu exosuitleri kullanarak ezici dinozor sürülerine karşı sabit duracaklar. Oyunun açıklaması, "Exosuit'ler farklı rollere göre gruplandırılmıştır. Oyuncular bu Exosuit'leri kullanarak yalnızca çevrimiçi, takım tabanlı aksiyon oyun modlarında ezici dinozor sürülerine karşı sağlam duracaklardır. Ana oyun modu olan Dino Survival'da beş oyuncudan oluşan iki takım çeşitli PvE ve PvP görevlerinde mücadele edecek. Oyuncular en son dinozor salgınının yaşandığı yere taşınacak. Burada, hedefleri tamamlamak için Leviathan'ın rehberliğini takip edecekler. Görevi ilk tamamlayan takım galip gelecek. Oyuncular ister diğer takımla doğrudan çatışsın, ister ortak bir düşmana karşı onlarla birlikte savaşsın. Amaç hedeflere mümkün olduğunca çabuk ulaşmaktır. Görevler oyuncu becerilerine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir. Yani hiçbir maç aynı şekilde sonuçlanmayacaktır." şeklinde.

Resident Evil 4, Mega Man Battle Network Legacy Collection, Monster Hunter Rise: Sunbreak ve Ghost Trick: Phantom Detective daha önce Capcom etkinliği için onaylanan diğer oyunlar arasındaydı. Exoprimal 14 Temmuz'da PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC platformları için satışa çıkacak. Exoprimal çıkış tarihi bir yana, şimdi size başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Exoprimal çıkış tarihi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.