Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.12.2022

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen bir hayatta kalma oyunu var. Dahası, Far Cry hayranları, Blizzard ekibinin yeni sorumlu ismini tanıyacaktır. Dan Hay 2011 yılında ilk kez Far Cry 3'ün yapım koltuğuna oturmuştu. Hay, oyunun çıkışından sonra Far Cry: Blood Dragon, Far Cry 4 ve Far Cry Primal'ın baş yapımcısı oldu. Far Cry 5'te, oyunun yaratıcı yönetmeni olmanın yanı sıra bu rolü oynamaya devam etti. Ubisoft'tan ayrılmadan önce Far Cry New Dawn ve Far Cry 6'nın yönetici direktörü olarak çalıştı.

Far Cry patronu şimdi de Blizzard oyununun arkasında

Blizzard'ın resmi web sitesinde yakın zamanda yayınlanan bir blog yazısında Hay'in rolü açıklandı. Hay'in adı, organizasyonun çeşitli ekiplerinde yapılan bir dizi başka düzenlemeyle birlikte geçti. Oyunun adı henüz belli olmasa da, geliştirmenin hızlanmaya başladığını söylemek mümkün. Hay'i işe almanın yanı sıra, Blizzard oyun üzerinde çalışan geliştirici sayısını büyük ölçüde artırdığını iddia ediyor.

Blizzard'ın blog yazısı, "Dan Hay, Hayatta Kalma Oyunu Genel Müdürü: Overwatch'tan bu yana ilk yeni IP'mizi hazırlarken bu türe Blizzard büyüsünü aşılayan ekibe liderlik ediyor. Ekibin büyüklüğü bu yıl iki katına çıktı ve yeni yılda daha da büyümesini hedefliyoruz." diyor.

Bu hayatta kalma oyununun Ubisoft'un Far Cry serisine ne kadar benzediğini ve nasıl öne çıkmayı başardığını görmek ilginç olacak. Video oyun endüstrisinde, yepyeni bir IP'yi piyasaya sürmek nispeten zorlu bir çaba olur. Ancak bu eylemler Blizzard'ın projeye zaten çok inandığını gösteriyor. Ne yazık ki, oyunun henüz bir adı bile yok. Bu yüzden daha fazlasını öğrenmek için bir süre beklememiz gerek. Blizzard ve Far Cry hayranları şu anda daha fazlasını keşfetmek için sabırla beklemek zorunda kalacaklar.

Ayrıca, Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri rehber yazımız da sizlere faydalı olacaktır. Dahası, En iyi hikayeli oyunlar yazımızı seveceğinizi düşünüyoruz. Tabii, DC filmleri izleme sırası ve Marvel izleme sırası rehber yazılarımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Şimdi, merakla Blizzard ekibini ve eski Far Cry patronunun eserlerini bekliyor olacağız. Zira, güzel bir şeylerin ortaya çıkması çok muhtemel görünüyor. Bu da, ağzımızın suyunu şimdiden akıtmamıza sebep oluyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.