Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.12.2022

Escape from Tarkov bu haftaki güncellemesi, yeni bir harita bölümü ve üzerinde oynanabilecek çeşitli silahlar da dahil olmak üzere kullanıcıların göz atabileceği bir dizi yeni özellik içeriyor. Güncellemenin yayınlanmasından önce nasıl görüneceğini göstermek için önizlemesi yapılan yeni haritanın "Tarkov Sokakları" bölümü artık uygulamalı bir deneyim için oyun içinde oynanabilir durumda. Aynı güncelleme bir silme işlemiyle de sonuçlandı.

Söz konusu güncelleme 0.13 Güncellemesi. Dahası, aşağıdaki fragman size Tarkov Sokakları ve diğer bileşenlerine bir göz atma imkanı sunuyor. Geliştirici Battlestate'e göre bu güncelleme "uzun zamandır bekleniyordu" ve yama için harcanan onca zamanın ardından şimdi geldi.

Yeni harita konumunun önizlemesinde, "Bu güncelleme, Primorsky Bulvarı ile Klimov Caddesi'nin kesiştiği noktada bulunan Tarkov şehrinin bir bölümünü ekliyor. Terk edilmiş bir fabrika, Pinewood Hotel, haber ajansı, Concordia konut kompleksi, araba galerisi, Terracot İş Merkezi, sinema, Sparzha süpermarket ve diğer kentsel altyapı parçaları sitenin bu alanında bulunabilir. Bu, şehrin inşasının ilk aşamasıdır; daha sonra alan artırılacaktır." denildi.

Güncelleme, yeni coğrafi konuma ek olarak birçok yeni silah ve ekipmanın yanı sıra halihazırda var olan silahlar için birkaç ince ayar da getirdi. Aşağıdaki yama notları özeti silahlardaki değişikliklerle ilgili daha fazla bilgi içeriyor ve yama notlarının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Escape from Tarkov güncellemesi yama notları

  • Tümü için GP-25 "Kostyor" 40mm namlu altı bomba atar eklendi.
  • Uyumlu namlu yuvasına sahip AK ailesi otomatik tüfekler.
  • Uygun namlu uzunluğuna ve uyumlu el kundağına sahip tüm AR-15 tüfek ailesi için M203 40mm namlu altı bomba atar eklendi.
  • SR-2MP yükseltme kiti, standart KP-SR2 nişangahı, 20 ve 30 mermilik şarjörleri ile SR-2M "Veresk" 9x21 hafif makineli tüfek eklendi.
  • Steyr AUG A1 ve A3 5.56x45 saldırı tüfekleri, modifikasyonlar ve 10, 30 ve 42 mermilik şarjörlerle birlikte eklendi.
  • 19, 24 ve 31 mermilik şarjörlerle Glock 19X 9x19 eklendi.
  • RSH-12 12.7x55 saldırı tabancası eklendi.
  • Yeni ekipman eklendi.

 

Ayrıca, En iyi FPS oyunları yazımıza göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Dahası, Elden Ring en iyi silahlar gibi yazılarımız da sitemiz üzerinde sizleri bekliyor. Bir de, En iyi savaş oyunları yazımızı kesinlikle öneririz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.