Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 26.09.2023

EA Sports'un popüler oyunu FC 24 Ultimate Team'de başarılı bir başlangıç takımı oluşturmak, oyuncular arasında büyük bir heyecan kaynağı veya endişe sebebi olabilir. Neyse ki, size FC 24 başlangıç takımınızı oluşturmanızda yardımcı olmak için buradayız. Bu makalede, sınırlı kaynaklarla oluşturulmuş bir başlangıç takımını inceleyecek ve bu takımı en fazla 15,000 EA Sports FC 24 sikkesine mal olacak şekilde nasıl oluşturabileceğinizi paylaşacağız. Ayrıca, takımınızı geliştirmek için nereye yönelmeniz gerektiğini de belirteceğiz ve paranızın karşılığını en iyi şekilde alabileceğiniz FC 24 oyuncu derecelerini de açıklayacağız. Şimdi, En iyi EA Sports FC 24 başlangıç takımı seçimlerimize geçelim.

En iyi EA Sports FC 24 Başlangıç Takımı

En iyi FC 24 başlangıç takımı şunlardan oluşur:

 • Ivan Provedel – 82 (Lazio) [Kaleci]
 • Carson Pickett – 82 (Racing Louisville) [Sol Bek]
 • Rafael Toloi – 80 (Bergamo Calcio Atalanta) [Sol Stoper]
 • Giorgio Cheillini – 80 (LA Galaxy) [Sağ Stoper]
 • Kelley O’Hara – 83 (NJ/NY Gotham) [Sağ Bek]
 • Jessie Fleming – 80 (Chelsea) [Sol Orta]
 • Jordan Knobbs – 81 (Aston Villa) [Merkez Orta]
 • Jorginho – 83 (Arsenal) [Sağ Orta]
 • Caitlin Foorde – 84 (Arsenal) [Sol Kanat]
 • Barbara Bonansea – 83 (Juventus) [Sağ Kanat]
 • Jessica McDonald – 79 (Racing Louisville) [Forvet]

Bu takım hakkında ilk dikkatinizi çekebilecek şey, kimyanın maksimumda olmamasıdır. Ancak bu tamamen normaldir. Kimya eksikliğinin gerçekten fark edilir bir etkisi, 16 puanın altına düşerseniz hissedilir. Ancak iyi oyuncular, takımlarındaki kimya eksikliğini aşabilirler.

Bir bütçe üzerinde çalışırken, ucuz veya değeri düşük olan ve çok az dezavantaja sahip oyuncuları aramak daha önemliydi. Anahtar oyuncuları daha ayrıntılı olarak incelemeye ve neden bu kadar önemli olduklarına odaklanmaya devam edelim.

Barbara Bonansea

En iyi EA Sports FC 24 başlangıç takımı için önemli bir isim de Barbara Bonansea. Juventus kanat oyuncusu Bonansea, hem sol hem de sağ kanatta oynayabilir. Ancak onun gerçek potansiyelini sağ kanatta açığa çıkardığını düşündük. Bu, beş yıldızlı zayıf ayak derecesine ve dört yıldızlı yetenek hareketlerine sahip olmasından kaynaklanır. Hızını kullanarak kanatta hücum edebilir ve bir çapraz orta yapabilir veya sol ayağına kesip hala köşeye atabilir.

90 derecelik pozisyonlama, kendisini kontratak başlatmak için doğru yerlere koymasını sağlar; sadece defansif becerilerini beklemeyin, bu konuda zayıf. Son olarak, temel kartında üç FC 24 oyun stili bulunur: teknik, hızlı adım ve marifet. Tüm bunlar, onun gerçekten dinamik bir kanat oyuncusu haline gelmesine yardımcı oldu ve kolayca en az iki puan daha yüksek bir derecede kart gibi oynamasını sağladı.

Giorgio Chiellini

Zirveyi geçti mi? Hiç de değil. Chiellini hız konusunda zorlanıyor olsa da, diğer her yönüyle savunmada bir duvar gibidir. Beş oyun stiline sahiptir: güçlü başlık, jockey, kaydırma faul, çelik gibi ve uzun atış. Tüm bunlar, onu geçilmez bir oyuncu yapar, özellikle de kapak savunucusu olarak oynattığınızda.

Dahası, Chiellini, Pacey Protector evrimine uygun bir oyuncudur. Bu da kartı tamamen değiştirerek 15 hız ekleyecektir.

Jorginho

En iyi EA Sports FC 24 başlangıç takımı için bir önemli isim de Jorginho. FC 24'de bir derece düşüşüne rağmen, Jorginho, istatistiklerin ve oyun tarzlarının oyunun içinde nasıl etkilediği konusunda çok yetenekli bir karttır. Onun düşük hızı, üzerine bir Catalyst kimya kartı attığınızda sorun olacaktır, ve sonra sorun çözülür, gerçekten bu kadar basit. Oyun stilleri arasında kesici pas, süratli pas, öngörü, ilk dokunuş ve baskıyı kanıtlamak gibi özellikler bulunur.

Jorginho, oyun stillerinin FC 24'ü nasıl değiştirdiğini temsil eden bir oyuncudur. Hızı yüzünden hala yetersiz görünüyor ve bu nedenle onu transfer pazarında ucuzken kapmanızı ve erken değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Jessica McDonald

Jessie McDonald'ı saf bir bitirici olarak tanımlamak zor. O, Erling Haaland gibi elbette değil. Ancak üç yıldızlı bir zayıf ayak derecesi dışında, hücum derecelerinin her yönü de 80+ puanlık bir dereceye sahip olduğunu bağıra bağıra söylüyor. Ancak, kötü savunma dereceleri ve bazı fiziksel zayıflıklar nedeniyle 79'da duruyor.

Neyse ki, McDonald'ı son savunucunun omzunda oynaması için isteyeceksiniz, böylece hızını ve bitiriş yeteneğini kullanarak hücum aşamalarını hızlı ve ölümcül bir şekilde sonlandırabilir. Zayıflıkları bu durumlarda devreye girmeyecek. Ancak ince, yongadan kesme ve trivela oyun stilleri rakiplerinize bir sonraki hamlenizin ne olacağını tahmin etmelerini sağlayacaktır.

Ek En İyi EA Sports FC 24 Başlangıç Takımı Seçenekleri

Ek olarak, diğer en iyi alternatif EA Sports FC 24 başlangıç takımı oyuncuları şunlar:

 • Leah Williamson – 85 (Arsenal)
 • Chloe Kelly – 84 (Manchester City)
 • Alessia Russo – 84 (Arsenal)
 • Kailen Sheridan – 85 (San Diego Wave)
 • Trinity Rodman – 85 (Washington Spirit)
 • Federico Chiesa – 84 (Juventus)
 • Sandro Tonali – 86 (Newcastle)
 • Sophia Smith – 88 (Portland Thorns)
 • Lindsey Horan – 86 (Lyon)
 • Becky Saurbrunn – 85 (Portland Thorns)
 • Reece James – 84 (Chelsea)
 • Fikayo Tomori – 84 (AC Milan)

Takımınızı geliştirmek için bu oyuncuları düşünüyorsanız, kimyayı artırmanıza ve genel dereceyi yükseltmenize yardımcı olacak bazı oyuncuları belirledik. Bu oyuncuların değeri sınırlı olmadığını unutmamak önemlidir. Bu nedenle FC 24 Ultimate Team piyasası oturana kadar bazıları biraz pahalıya patlar.

Bu, En iyi EA Sports FC 24 başlangıç takımı yazımızın sonu. Ancak, sitemizde daha birçok farklı oyun hakkında yazı mevcut. Önce, EA Sports FC 24 rehberleri yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, EA Sports FC 24 hakkında birçok farklı yazımız mevcut. Hatta, daha fazlası da yolda. Ardından da, Mortal Kombat 1 fatality tuşları ve hareketleri yazımıza bakarak rahat bir şekilde kullanırsınız. Tabii, Starfield rehberlerimiz de var. Mesela, Starfield Türkçe yama rehberimiz kesinlikle işinize yarayacaktır. Bu sayede, oyunu Türkçe oynarsınız. Sonra, Starfield hileleri listemiz de bütün kapsamıyla sizi bekliyor. Son olarak, en ünlü yazılarımız olan PUBG şekilli nick isim listesi ve şekilli klan nickleri ve Valorant Crosshair yazılarımızı da önerelim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.