Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.03.2023

FromSoftware ve Bandai Namco'nun Elden Ring DLC'si için birçok hayranın beklediğinden daha uzun bir bekleyiş olabilir. FromSoftware kısa bir süre önce çok övülen aksiyon oyunu Shadow of the Erdtree için bir genişleme paketi hazırlayacağını açıklamıştı. Bu açıklama Elden Ring hayranlarını çılgına çevirmiş olsa da, yeni bir kaynak DLC'nin uzunca bir süre hazır olmayacağını gösteriyor. Yani, Elden Ring DLC çıkış tarihi sandığımızdan uzak olabilir.

Elden Ring DLC çıkış tarihi ile ilgili haberler neden kötü?

Yeni bir Exputer bilgisine göre, FromSoftware Elden Ring için DLC'yi yayınlamadan önce, bir sonraki oyunu Armored Core 6: Fires of Rubicon'u piyasaya çıkarmaya odaklı. Söz konusu söylentiye göre, FromSoftware Armored Core 6'yı şu anda 2023'te genel satışa sunulması planlanmasına rağmen Eylül veya Ekim aylarında piyasaya sürmeyi öngörüyor. Bu bilgi doğru çıkarsa, Elden Ring'in DLC'sinin yayınlanması için en erken zaman diliminin 2023'ün ikinci çeyreği olacağı anlamına gelir.

Bu söylenti kısmen inandırıcı duruyor. Çünkü FromSoftware, Shadow of the Erdtree bu hafta gösterdiğinde, Elden Ring genişlemesi hakkında neredeyse hiçbir şey söylemedi. DLC için herhangi bir çıkış tarihi, fragman veya daha fazla bilgi vermediler. Sadece başlık ve yeni bir sanat eseri verdiler. Bu bilgiler ışığında Shadow of the Erdtree'nin bir oyun olarak hâlâ emekleme aşamasında olduğu anlaşılıyor. Kuşkusuz önümüzdeki aylarda genişleme paketiyle ilgili daha fazla bilgi gelecek olsa da, bu yeni içeriği şimdi deneyimlemek isteyenlerin beklemesi gerekecek gibi duruyor. Elden Ring DLC çıkış tarihi ile ilgili kötü haberler bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Elden Ring DLC çıkış tarihi ile ilgili kötü haberler yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.