Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.03.2022

Günümüzün en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olan FIFA serisinin son oyunu için önemli bir gelişme duyuruldu. EA ekibi tarafından verilen bilgilere göre FIFA 22 içerisinde Rus takımlar çıkarılacak. EA ekibi tarafından bu gelişme, ekibin resmi FIFA için açmış oldukları Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Hemen aşağıda, bu haberin paylaşıldığı Twitter gönderisini bulabilirsiniz.

EA Rus takımlarını sadece FIFA 22 içerisinden kaldırmıyor

Paylaşılan Twitter gönderisinde, EA ekibinin Ukrayna’nın yanında olduğu dile getiriliyor. Ukrayna’ya yapılan istilanın durdurulmasını isteyen EA, FIFA ve UEFA işbirliği ile birlikte, FIFA 22 içerisinden Rusya Milli Takımı ve tüm diğer Rusya takımlarını kaldırma kararını dile getiriyor. Sadece FIFA 22’den değil, aynı zamanda FIFA Online ve FIFA Mobile’dan da kaldırılıyor.

Dahası da, EA ekibinin niyeti sadece FIFA’dan kaldırmak değil. FIFA dışında, NHL’den de kaldırılacağı duyuruldu. Birçok kişinin duymuş olacağı üzere, Steam üzerinden de Rusya engellenmişti. Yani, bütün dünya üzerinde ses getiren bir hareket söz konusu. Umarız ki, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali bir an önce sona erer ve tekrardan barış sağlanır. Çünkü, oyun dünyası bile bu durumdan fazlasıyla etkileniyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.