Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.10.2022

Ülkemizde artık oyun satın alma işi bir hayli zor olmaya başladı, özellikle de artan fiyatlardan sonra. Örnek vermek gerekirse, daha yeni çıkış yapmış olan Dying Light 2 Stay Human oynamaya kalktığımızda, bu durumda en uygun olan en boş paketi satın almak istersek, 350 TL gibi bir ücret ödememiz gerekiyor. Durum böyle olunca da, bu yazımızda sizlere, Steam üzerinde bulabileceğiniz bedava olan 15 adet korku oyununu önermek istedik. Yazımıza konu olan oyunlar bedava olduğu için, büyük beklentilere girmeden, çerezlik olarak düşünerek oynamak gerekiyor.

Steam üzerinde bedava olan 15 korku oyunu listesi

Şimdi, bu bedava korku oyunlarını listeleyeceğiz. Ardından da oyunlardan uzun uzun bahsedeceğiz.

Bedava Steam korku oyunları:

 • Shrine
 • The Supper
 • Minds Eyes
 • İlacına İhtiyacı Var
 • Ultimate Custom Night
 • September 1999
 • Perfect Vermin
 • The Designer's Curse
 • We Went Back
 • Deceit
 • Spooky’s Jump Scare Mansion
 • the static speaks my name
 • SCP Secret Laboratory
 • Cry Of Fear
 • Doki Doki Literature Club

15. Shrine - Steam üzerinde bedava olan 15 korku oyunu

Steam üzerinde yer alan 15 bedava korku oyunu önerimizden bir tanesi de Shrine. Kendisi, Lovecraft temalı bir FPS oyunu. Eski Doom, Quake ve benzeri oyunları seviyorsanız, sizi pişman etmeyecek bir yapım olduğunu belirtebiliriz. Görsel açıdan piksel grafiklere sahip olan yapım, bizlere hoş bir tecrübe sunuyor.

14. The Supper

Yine piksel grafiklere sahip olan bir başka oyun tavsiyesi olarak görebilirsiniz bunu. Fakat bu sefer FPS değil, Point & Click türünde bir oyun kendisi. The Supper, insanların en karanlık yönlerini konu alan kısa bir oyun olarak hazırlanmış. The Supper isimli bu oyunu olur da severseniz, aynı zamanda 4,20 TL'lik sanat kitabını alarak, yapımcıya da destek olabilirsiniz.

13. Minds Eyes

Steam üzerinde bulunan bir başka bedava olan korku oyunu da Minds Eyes. Bu sefer piksel grafiklere sahip bir oyun değil, tavsiyemiz. A Girls Fabric Face ve Suit 776 isimli oyunların da arkasında bulunan geliştirici tarafından bizlere sunulan bu yapım, bizi rüyalar arasında sürüklemeyi hedefliyor. Tabii, bu esnada korkutmayı da asla eksik bırakmıyor.

12. İlacına İhtiyacı Var - Steam üzerinde bedava olan 15 korku oyunu

Her ne kadar oyunun adı Türkçe olsa bile, ne yazık ki Türkçe dil desteğine sahip değil kendisi. Aynı zamanda, He needs his medicine olarak da bilinen bu yapım, birden fazla sona sahip olan bir oyun. Silent Hill serisinden esinlenerek yapılmış olması da, korku oyunu seven oyuncuların dikkatini çekebilecek en önemli özelliklerinden bir tanesi olarak gösterilebilir.

11. Ultimate Custom Night

Steam üzerinde yer alan bedava korku oyunları arasında akla gelen ilk isimlerden bir tanesi olan Ultimate Custom Night'tan bahsetmeden geçmek, büyük bir ayıp olurdu. Five Nights at Freddy's serisinin arkasında bulunan ünlü isim Scott Cawthon tarafından geliştirilmiş ve yayımlanmış olan Ultimate Custom Night, korku oyunu seven oyuncuların kesinlikle oynamak isteyebileceği bir oyun. Tanıdık yüzler, bütün seride olduğu gibi, bunda da gizlenmiş olan evrene ait gizli bilgiler ve daha birçok şeyi kendisinde bulabilirsiniz. Tamamen bedava olarak oynayabileceğiniz Ultimate Custom Night'a buradan ulaşabilirsiniz.

10. September 1999

Listemizde kesinlikle önerebileceğimiz bir başka oyun olan September 1999, bizlere farklı bir oyun tecrübesi bulunuyor. Eski VHS kasetlerinde olan görüntü kalitesine sahip bir görselliği olan bu oyun, aynı zamanda farklı bir oynanışa da sahip. Görüntüleyebildiğimiz bu VHS kaset, tam olarak 5 dakika 30 saniye sürüyor. Gerçekten kısa bir korku oyunu olarak belirtmek hiç de yanlış olmaz ama sizi pişman etmeyeceği de kesin.

9. Perfect Vermin - Steam üzerinde bedava olan 15 korku oyunu

Oyundaki olayımız, bütün haşereleri temizlemek. Zaten, oyunun adından da bu anlaşılabiliyor rahat bir şekilde. Fakat, konu bu kadardan ibaret değil. 15 dakika civarı süren bu yapımda, içinizdeki sadist tarafı tatmin edebileceksiniz. Elinizde bulunan tokmak ile, ofiste bulunan neredeyse her şeyi yerle bir edebiliyorsunuz. Görsel açıdan da PC yoracak bir oyun olmaması, güzel bir artı olarak gösterilebilir.

8. The Designer's Curse

Overnight 2 ve Buried Beneath gibi oyunların geliştiricisinin ellerinden bizlere sunulmuş olan bu yapım, oyuncuları gerçekten güzel bir şekilde korkutmayı hedefliyor. Zaten çok gerici bir ortama, atmosfere sahipken, bir de akla kazınacak korkunç varlıklar da oyunda bizim peşimizde. Bulmacalar çözerek, bu korkunç yerden kaçmaya çalışma fikri size çekici geliyorsa, tavsiyemizdir.

7. We Went Back

We Went Back oyuncuları, kendilerini terk edilmiş bir uzay istasyonunda yalnız bir şekilde buluyor. Buradan çıkmamıza yardımcı olacak kapı ise kilitli ve içeride bekleyen şeyden kaçmak için, bir yol bulmamız gerekiyor. İpuçları bularak, değişen çevreyi gözlemleyerek ve korkularımızla yüzleşerek, buradan bir çıkış arıyoruz. We Went Back, Steam üzerinde bedava olduğu halde gerçekten efsane bir ortam ve korku tecrübesi sunuyor.

6. Deceit - Steam üzerinde bedava olan 15 korku oyunu

Çevrim içi PvP oyunu olan Deceit'i kesinlikle duymuşsunuzdur. Zira, listemizin bu aşamasından sonrasını duymamış ve bilmiyor olmanız, açıkçası biraz şaşırtır. 5 kişilik grubumuzdan 2 kişide virüs var ve dahası, buradan kaçmamız gerekiyor. Arkadaşlık bile sonlandırabilecek bir oyun olarak gösterebiliriz kendisini. Zaten, asıl böyle oyunlar çok zevkli olmuyor mu?

5. Spooky’s Jump Scare Mansion

Spooky’s Jump Scare Mansion, Steam üzerinde yer alan bedava korku oyunlarından bir tanesi. Oyunun 18 TL'lik, Remaster diyebileceğimiz bir sürümü de var. Ama buna hiç gerek yok. Çünkü tamamen ücretsiz olarak Spooky’s Jump Scare Mansion'ı deneyebilirsiniz. Siz de, 1000 odalık kısmen tatlı olan korkunç şeylerle yüzleşmek istiyorsanız, şimdi oyuna geçebilirsiniz.

4. the static speaks my name

the static speaks my name isimli bu oyunun bir tık depresif olması mümkün. Zira, hayatın renksiz gelmesi, boşluğa düşme hissi gibi temalar var. Ayrıca, gerçekten çok kısa bir oyun. Bu yüzden, the static speaks my name, denemek isteyebileceğiniz bir yapım. 10 dakikanızı ayırıp oynamak isterseniz, the static speaks my name'i ücretsiz bulmanız mümkün.

3. SCP Secret Laboratory - Steam üzerinde bedava olan 15 korku oyunu

SCP Secret Laboratory, adından da anlaşılabileceği üzere, SCP konulu bir yapım. SCP'nin ne olduğunu bilmiyorsanız, açılımı Secure, Contain and Protect demek. Yani, birebir çevirisi olmasa da, güvene al, yakala ve koru gibi bir anlama çıkıyor. Ayrıca, SCP Vakfı'nın da amacı, garip güçleri olan varlıkları ve eşyaları bir şekilde kontrol altında tutmak. Dahası, SCP'nin hayran kitlesi tarafından sürekli büyüyen bir varlık ve eşya kütüphanesi var. Bir de, bu korkunç şeylerin ucu bucağı yok. Ayrıca, bir kısmı ile de SCP Secret Laboratory'de karşılaşıyoruz.

2. Cry Of Fear

Hem arkadaşlarınızla hem de tek başınıza oynayabileceğiniz bu psikolojik korku oyunu, aslında biraz eski. Korkunç yaratıklar ve kabus gibi bir ortamda kendinizi bulacağınız Cry Of Fear, zaten muhtemelen bir yerlerden duymuş olabileceğiniz bir yapım. Dahası da, Steam üzerinde tamamen bedava olan bir korku oyunu ve sizin de onu tecrübe etmenizi bekliyor, sabırsızlıkla.

1. Doki Doki Literature Club

Yani, böyle bir öneri listesi yapıp Doki Doki Literature Club'ı bu listeye eklememek gerçekten çok ayıp olmaz mıydı? Biz de öyle düşünmüştük. Her şey iyi, güzel ve tatlı ilerlerken, bir anda her şeyin kontrolümüzden çıkmaya başladığını hissediyoruz. Oyunun dosyaları bile değişiyor. Eğer henüz denemediyseniz, zaman kaybetmenize gerek yok demektir.

Sizlere Steam üzerinde olup da güzel bir tecrübe veren 15 bedava korku oyunu listemiz bu kadardı. Daha farklı listelerimizi de sizlerle paylaşmak isteriz elbette. Bunun için de, yorumlarda isteklerinizi ve tavsiyelerinizi dile getirmeniz, bize de fikir sunacaktır.

Ayrıca, sitemiz üzerinde en iyi oyunlar yazısı var. Bu yazımızda, oyunları kategori kategori ayırdık ve kesinlikle bir sürü oyun tavsiye ettik. Bu sebeple, oyun arıyorsanız, göz gezdirmenizde kesinlikle fayda var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.