Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 13.09.2021

FIFA 22 neredeyse 2 hafta sonra çıkacak. Futbol severler şuan ikiye ayrıldılar. Bedava olarak yoluna devam eden eFootball 2022 ve FIFA 22. Kişiden kişiye göre değişen bir durumdan bahsedeceğiz. Daha tok bir oynanış ve lisans üstünlüğü ile FIFA tercihi daha fazla gibi. Bunun yanında bir oyunumuz daha var ancak onun için daha çok erken. EA, FIFA’nın çıkmasına yakın yeni detaylar da paylaştı. Detayların temelinde PS5 bulunmakta.

Kontrolcü ve 3D ses desteği ön planda.

EA Sports, geçen yıl FIFA 21’in yeni nesil sürümüyle PS5 ve Xbox Series X/S donanımıyla zaten bazı ilginç şeyler yaptı. Ancak yeni donanımda önemli ölçüde daha fazla yerel geliştirme süresi olan bir oyun olarak, yaklaşan FIFA 22 öncekinden daha iyi olması beklediğimiz şeylerden biri. Yakın tarihli bir PlayStation Blog güncellemesinde EA Sports, oyunda görmeyi bekleyebileceğiniz yeni PS5’e özgü bazı özelliklere değindi.

DualSense uygulaması kulağa en heyecanlısı gibi geliyor. Dokunsal geri bildirim ve gelişmiş tetikler geçen yılki oyunda aktif durumdaydı. Ancak FIFA 22 ayrıca kendi iyileştirmelerinden bazılarını daha da geliştirme üzerinde duruyor. Kısacası hava topları, güçlü şutlar, top kesme ve topun direğe çarpması gibi örneklerden bahsedilebilir. EA, Bunlar gibi etkili durumlarda daha üstün bir geribildirim kullanmak istiyor.

Ses konusunda da belli başlı güncellemeler mevcut. Daha atmosferik ve otantik bir ses deneyimi için 3D ses teknolojisi ön planda. EA şöyle ekledi, “3D Audio ile, ses miksajında takım arkadaşlarınızın bağırışlarını ve ayrıca kamera tribünlerdeki hayranlara dönerken perspektif kaymasına uyum sağlamak için daha yüksek yakın çekim seslerini duyacaksınız. Bazı liglerde stadyumdan gelen ikonik davullar, sağır edici kornaları duyabilirsiniz. Ek olarak tiz ıslıkları bile duyma şansınız var. Ve bu size en büyük sahnelerde futbol oynamanın nasıl bir his olduğunu hissettirecek.”

FIFA 22, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One, PC, ve Stadia için çıkacak. Oyunun çıkış tarihi ise 1 Ekim. Oyuna Steam, Origin, PS ve Microsoft Store üzerinden ulaşabilirsiniz.
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.