Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.09.2023

Orta sahanın yıkıcıları, en iyi FC 24 CDM oyuncuları, savunma hattını koruyan güçlü kalkanlardır. İnterseptasyon ve dağıtımın ustaları olarak, dünya futbolunun en iyi merkezi defansif orta saha oyuncuları, sadece rakip saldırıları bozmakla kalmaz, aynı zamanda kendi takım arkadaşlarına sahadaki bekleyen hücumcularına paslar atarak kendi saldırılarını başlatma konusunda üst düzeydirler. Şimdi, ufaktan EA Sports FC 24 en iyi CDM oyuncuları ve alternatifleri konumuza geçelim.

EA FC 24 derecelendirme listemizden en etkili CDM'leri seçerek, bu rehber size FC 24'de kullanmak için en iyi CDM'leri kimlerin olduğunu tam olarak açıklayacak - bunlar EA FC 24 Ultimate Team veya hatta EA FC 24 Kariyer Modu oyunlarında kullanabileceğiniz en iyi oyuncular olabilir. Ayrıca, en iyi yeteneklere ödeme yapmak için UT Coins veya Kariyer Modu bütçeniz yoksa, rakipleri alt edebilen veya daha bütçe dostu seçenekler olarak hizmet edebilecek en iyi 10'un dışındaki bazı seçenekleri de sunacağız.

En İyi EA Sports FC 24 CDM

En iyi EA Sports FC 24 CDM oyuncuları şunlardır:

 1. Rodri - 89
 2. Casemiro - 89
 3. Joshua Kimmich - 88
 4. Lena Oberdorf - 87
 5. Sandro Tonali - 86
 6. N'Golo Kanté - 86
 7. Thomas Partey - 85
 8. Amandine Henry - 85
 9. Declan Rice - 85
 10. Keira Walsh - 85

Rodri, 2019 yılında Manchester City ile anlaşmasından bu yana güçlenmeye devam etti. Geçen sezonun üçlü kazanan ekibinin bir parçası olarak, Rodri'nin FC 24'deki en iyi CDM olduğu şaşırtıcı değil.

Ayrıca, Joshua Kimmich ve Casemiro'nun derecelendirme sıralamasında Rodri'yi yakından takip ettiği sürpriz olmamalıdır. Her iki oyuncu da rol içinde en yüksek seviyede oyun sergilemeye devam ettiler, geçen sezon Manchester United'a transfer olan Casemiro'nun kendilerini tamamen yeni bir ortama yerleştirdiği bir gerçek olsa da.

Bu listedeki oyuncuların çoğu tecrübeli yıldızlardır. Ancak 21 yaşındaki Lena Oberdorf, Vfl Wolfsburg ile Frauen-Bundesliga'da büyük ses getiriyor. Bruiser PlayStyle+ özelliği ile doğuştan yetenekli olan Oberdorf, fiziksel istatistik ve PlayStyle açısından listenin en güçlü oyuncusudur.

Listedeki ilk beşi tamamlayarak Premier Lig'e geri dönelim. Newcastle United'ın geçen sezon AC Milan'ın yıldızı Sandro Tonali'yi transfer etmesi - taraftarların ona 'Pirlo regen' adını taktığı - yetenekli İtalyan'ın bu yıl başka bir derecelendirme yükseltmesi aldığı bir başka karşılamayla karşılandı. En iyilerden biri olma potansiyeli taşıyan, onu 'Gullit Gang' bölgesine getiren FUT kartlarını bu yıl görebiliriz.

EA Sports FC 24 CDM En İyi Alternatifler

Dünyanın en iyi CDM'leri, çoğunlukla büyük ölçüde futbol dünyasının tepesine çalışarak gelmiştir. Ancak, birçok oyuncu oldukça iyi alternatifler sunmaktadır. Bunlar şunları içerir:

 1. Patri Guijarro - 88
 2. Georgia Stanway - 84
 3. Kobbie Mainoo - 62

Barcelona Femení'nin Patri Guijarro, listemizdeki diğerlerine göre tam anlamıyla bir fiziksel zorlayıcı değil. Ancak Long Ball Pass PlayStyles+ özelliği, onu hızlı kanat oyuncularınızın bir saldırı rakip sahanızın derinliklerinde çöktüğünde gelişmelerine olanak tanır. Guijarro'yu bir çift pivot içine yerleştirip onu pişirmesine izin vermek, bir rakip saldırı derinlemesine üçte bir sahanıza çöktüğünde hızlı kanatlarınızın gelişmesini sağlar.

Benzer şekilde, Bayern'in Georgia Stanway, forvetlerinizi bisikletlere bindirecek Pinged Pass ile başka bir harika CDM seçeneğidir. Ayrıca, FUT'ta Harry Kane'i üst sıralarda oynamak istiyorsanız, İngiliz milli oyuncuları arasında iki kimya puanı zaten bulunuyor. Son olarak, İngiltere/Premier Lig kadrolarıyla FUT yöneticileri için rüya bir oyuncu olan Kobbie Mainoo'ya sahibiz. Düşük 62 istatistikli Bronz kart olarak başlasa da, en iyi FC 24 Evrimleri ile donatıldığında hızla 83 Overall bir canavara dönüşür - tam-evrilmiş istatistik ayrıntıları için FUTWIZ'e göz atın.

EA FC 24 oyuncularına 4-2-3-1 ve 4-1-2-1-2 gibi formasyonlar dahil, en az bir CDM kullanmasını öneririz. Bazen, daha savunma odaklı bir CDM'yi, bir rakip saldırının üçüncü sahanızın derinliklerine kadar bozulduğunda daha ileri bir pozisyonda oynayan bir box-to-box CM'nin yanına yerleştirdiğinizi görebilirsiniz, benzer şekilde Arsenal'ın Thomas Partey ve Granit Xhaka ile kurulu olduğu gibi.

CDM'ler güçlü bir savunma şeklini sürdürmek için önemlidir. Ayrıca saldırıları yönlendirmek ve savunma ile orta sahayı bağlamak açısından kilit bir rol oynarlar. Bu nedenle onlar, onları içeren sistemi kullanan herhangi bir futbol takımı için önemli bir varlıktır. Ve işte en iyi EA FC 24 CDM derecelendirme ve alternatifleri hakkındaki incelememiz. Bazı futbolun en parlak yıldızları sönmeye başladıkça, diğerleri zirveye yaklaşırken.

Başka Ne Tavsiye Edersiniz?

Bu, EA Sports FC 24 en iyi CDM yazımızın sonu. Ancak, sitemizde daha birçok farklı konu hakkında yazı mevcut. Şimdi, EA Sports FC 24 rehberleri yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, EA Sports FC 24 hakkında birçok farklı rehber burada yer alıyor. Hatta, daha fazlası da yolda. Önce, EA Sports FC 24 Wonderkid yazımız var. Bu yazımızda, 50 adet wonderkid önerisi yaptık. Sonra, en iyi EA Sports FC 24 başlangıç takımı yazımız var. Dahası, EA Sports FC 24 en ucuz yüksek dereceli oyuncular yazımız da sizleri bekliyor. Ardından, EA Sports FC 24 crossplay destekliyor mu sorusunu yanıtladık. Tabii ki, en ünlü yazılarımıza da bakmanızda fayda olacaktır. Çünkü, Valorant Crosshair yazımız, birçok oyunda size fayda sağlayacak nişangahlarla karşınızda. Sonra da, yine birçok oyunda yardımcı olacak bir başka yazımız daha var. Bu da, PUBG şekilli nick isim listesi ve şekilli klan nickleri yazımız. Bu sayede, en iyi nickleri kullanma şansınız olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.