Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Eski EA çalışanı, tasarlanan ganimet kutusu yasakları hakkında konuştu

Eski EA çalışanı, tasarlanan ganimet kutusu yasakları hakkında konuştu

Anneler ve babalar, gözünüz çocuklarınızın üzerinde olsun.

Yakın zamanda Havaii eyaletinde ganimet kutusu içeren video oyunlarına dair yasaklamalarla ilgili kanunların hazırlandığını belirtmiştik. Ayrıca derecelendirme kuruluşu ESRB başkanından, bir senatör tarafından yazılan mektupla, ganimet kutusu içerikleri nedeniyle yeni bir sınıflandırma sisteminin hazırlanmasının istendiği, haberlerimizde vardı. Tüm bu yasa tasarısı ve ülke yöneticilerinden gelen tepkilere karşın video oyun üreticilerinin sessiz kalması beklenemezdi. Konuyla ilgili video oyun geliştiricilerinden pek çok yorum alınırken, bir yorum da eski bir EA çalışanın tarafından geldi.

Eski EA çalışanı, tasarlanan ganimet kutusu yasakları hakkında konuştu

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan EA eski ürün müdürü Ian Griffiths meseleyi, mikro ödeme içeriklerine dair bağımlılık ve çocuklara olumsuz etkileri kapsamında değerlendiriyor. Eğer ganimet kutusu içerikleri kumar olarak görülüyorsa, bunların geniş açıyla değerlendirilmesi gerektiğini ve kanunlarla sınırlandırılması gerektiğini belirtiyor eski EA ürün müdürü. Ayrıca ganimet kutusu içeriklerinin maddi olarak oyunculara etkilerine değiniyor Ian Griffiths. Maddi olarak oyuncuların zarara uğradıklarını ama ganimet kutusu aldığı için iflas eden bir kişiyi görmediğini söylüyo rIan Griffiths.

Eski EA ürün müdürü, yaptığı açıklamalarla anneler ve babaların sorumsuz davranışlarının altını çiziyor. Yasalarla gelecek yasaklamalardan önce bahsi geçen denetimlerin ebeveynler tarafından yapılması gerektiğini belirtiyor Ian Griffiths. Anneler ve babaların oyun içeriklerini bilmediklerini söylemelerinin mazaret olmadığını irdeliyor bu kişi. Ayrıca eski EA çalışanı, biraz sert bir şekilde ebeveynlere sesleniyor: Bir iPad, bebek bakım cihazı değildir, Mario Run oynamakla meşgul olduğunuz için çocuklarınızı görmezden gelemezsiniz.

Aslına bakarsanız Ian Griffiths’in sözlerinde, özellikle anneler ve babalarla ilgili kısımlarda haklılık payı büyük. Pek çok ebeveyn, kendi hayatlarına, sosyal medya ilişkilerine ve mesleki kariyerlerine kendilerini kaptırmış durumda. Çocukların neler yaptığı, nasıl bir insan olarak yetiştiği, kötü alışkanlıklara meyil edip etmediği, her şeyden önce ailelerin kontrolünde olmalıdır. Ayrıca eski EA çalışanı, mikro ödemeler yüzünden iflas eden birisine rastlamadım ifadelerini kullandı ama biz bunun da haberini vermiştik. Merak edenler, FIFA bağımlılığı yüzünden zor yıllar geçiren gencin dramını buradan okuyabilir.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın