Apple, uygulamalardaki ganimet kutusu oranlarını göstermeyi zorunlu tutuyor

Apple, uygulamalardaki ganimet kutusu oranlarını göstermeyi zorunlu tutuyor

Bakalım atılan bu adım, mobil oyunların dünyasını nasıl etkileyecek?

Ganimet kutuları ve mikro ödemeler, mobil oyunlarda daha vahim bir şekilde karşımıza çıkıyor. Çünkü birçok mobil oyununun temeli ganimet kutularından veya mikro ödemelerden oluşuyor. Apple ise bu duruma tamamen el atmak amacıyla, yeni bir bildiri yayımladı. Yayımlanan bu bildiriye göre App Store üzerinde, içerisinde ganimet kutusu bulunduran tüm uygulamalar, ganimet kutularından düşebilecek ögeleri açıkça göstermek zorunda. Ayrıca bu ögelerin düşme oranı da açıkça oyuncuya sunulmalı.

Apple, uygulamalardaki ganimet kutusu oranlarını göstermeyi zorunlu tutuyor

Benzer bir adım daha önce Çin ülkesi tarafından gelmişti. Çin daha önceden yaptığı bir açıklamada Overwatch gibi video oyunlarında bulunan ganimet kutularının içeriğinin açık bir şekilde herkes tarafından görünmesi gerektiğini belirtip, kutunun içerisindeki tüm ögelerin de oyuncuya çıkma şansının açık olarak görünmesi gerektiğini belirtmişti. Şimdi benzer bir adımın Apple tarafından atılmış olması oldukça güzel bir hareket. Eğer Play Store için Google, piyasadaki diğer oyunlar için de büyük oyun dağıtıcıları bu tip adımları atarsa çok memnun olacağız. Fakat özellikle büyük oyun dağıtıcılarından böyle bir adım geleceğini zannetmiyoruz.

Bakalım Apple tarafından atılmış olan bu adım, App Store üzerindeki fırsatçı oyunları nasıl etkileyecek? Daha da önemlisi, bu tip bir karar PC veya konsol oyunlarını hiç etkileyecek mi? Bu durumun sonucunu çok büyük bir merak ile bekliyor olacağız. Bu yüzden konu hakkında bir gelişme de yaşanırsa, Leadergamer ile konu hakkındaki en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın