Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.12.2022

Techland, Dying Light 2'nin karar ve sonuç sistemine odaklı. Şimdi oyun çıktı ve oyuncular, toplamda kaç tane Dying Light 2 sonu var öğrenmek istiyor. Enfekte istilasına uğramış Villedor şehrinde, çok fazla farklı son yok. Dahası, çoğunun birçok benzerliği paylaştığını duyurmaktan üzüntü duyuyoruz. Çürüyen şehirde çalışmaya başlar başlamaz Aiden'ın kim olmasını istediğiniz konusunda net olduğunuzdan emin olun. Çünkü birçok bireysel karar bu son ara sahnelerin nasıl olduğunu etkileyecektir. Şimdi, Dying Light 2 sonları ile ilgili bilgi vereceğiz. Ancak oyunun tadını kendi şartlarınıza göre çıkarmak istiyorsanız, aşağıda birkaç spoiler var.

Kaç tane Dying Light 2 sonu var?

Şimdi, Dying Light 2 sonları ile ilgili bilgi verme zamanı. Dying Light 2'de Aiden'ın hikayesinin iki farklı sonu vardır. Ayrıca, bunlar oyunun son görevi olan X13'te verdiğiniz karara bağlıdır. Lawan'ın roketteki bombaları kendisinin patlatmasına izin vermeye karar verirseniz X13'teki patlamada ölecek. Ancak bu süreçte kaçacak ve Mia'yı kurtaracaksınız. Ancak Aiden'ın, hastalığa karşı direnci azalır. Bu yüzden, Villedor'u terk etmeyi ve bir Hacı olarak görevine devam etmeyi seçer.

Mia, X13'ten ayrıldıktan kısa bir süre sonra vefat eder. Sonra, Aiden'ın onu bir meşe ağacının altına gömdüğü söylenir. Oyunun ilk görevindeki karakter olan Spike, Villedor'da ortaya çıkar. Ardından, Balık Gözü Kantini'ne bir kutu getirirken Aiden ile tartışır. Mia'yı X13'te bırakmayı ve onun yerine Lawan'ı kurtarmayı seçerseniz, roketlerdeki bombaları patlatmaya çalışacaktır. Ancak, Aiden onu keşfedecek ve onu durdurmaya çalışırken hastalığın onu ele geçirdiğini öğrenecektir. X13'ten kaçar ve tekrar insan olur.

Dying Light 2 sonları bu kadar değil elbette. Bütün bunların ardından ise GRE tesisinin füzelerinin fırlatılması Villedor'un ve sakinlerinin büyük bir kısmının yok olmasına neden olur. Villedor'u da aynı şekilde Lawan olmadan Aiden terk eder. Spike yıkık şehre geri döner. Sonra, bir kargo teslim ederken Balık Gözü Kantini'ndeki barmenle sohbet eder. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu sonların ikisi de birbirine çok benzemektedir. Bu iki sonucun ötesinde, oyunda aşağıdakiler kararlarınıza bağlı olarak değişir

Dying Light 2 sonları

  • Villedor şehrini kim yönetiyor?
  • Roket fırlatıldığında kaç kişi hayatta kaldı (eğer Lawan'ı kurtarmayı seçin)
  • Çarşının hala dolu olup olmadığı
  • Oyunun sonunda hangi gruplar hayatta kalır?
  • Kasap ölü ya da diri

 

İşte Dying Light 2'de alabileceğiniz ve oyunun nasıl biteceğini etkileyecek tüm kararların ayrıntılı bir listesi. İşte bu kadar! Dying Light 2 sonları ile ilgili her şeyi biliyorsunuz artık. Şimdi, sırada oyunu tamamlamak var. Yani, koleksiyon eşyalarından ve başarımlardan bahsediyoruz. Bunları da yaparsanız, oyun %100 bir şekilde bitmiş olur. Tabii, elde ettiğiniz son hoşunuza gitmediyse, başka bir sona da geçebilirsiniz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, sitemizde Dying Light 2 sonları  dışında da yazılar mevcut. Zira, Dying Light sistem gereksinimleri açıklandı gibi yazılarımız da var. Dahası, Dying Light 2 Stay Human PC üzerinde 2 milyondan fazla sattı gibi gibi güncel haberler de var. Rehber arıyorsanız, Overwatch 2 Sezon 2 tier listesi ve Fortnite Bölüm 4 Sezon 1 için en iyi iniş yerleri gibi yazılarımız da sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.