Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.12.2022

Overwatch 2'de oynamak için en iyi karakteri seçmek zor bir iştir. Çünkü herkes oyunu en az bir kez oynamıştır. Kimse gerçekten diğerlerinin üzerinde öne çıkmasa da hala bazı güçlü karakterler var. Sonuç olarak, Sezon 2 için en iyi karakterleri içeren bir Overwatch 2 tier listesi oluşturduk. Yeni kahramanlardan biri ya da klasik bir kahraman olması fark etmez. Burada oyun tarzınıza ve tercih ettiğiniz role uyan bir şey kesinlikle vardır. Bu liste, iyi Overwatch 2 kazanma oranları ile şu anda hakimiyetin kimde olduğunu gösteriyor.

Overwatch 2 Sezon 2 tier listesi

Şimdi, sizlere sıralama listesini paylaşalım.

Overwatch 2 Sezon 2 - S Tier

Bu listemizde yer alan kahramanlar, en iyi yani S Tier.

 • D.Va
 • Genji
 • Soldier 76
 • Lúcio
 • Ana

 

Overwatch 2 Sezon 2 - A Tier

Bu listemizde yer alan kahramanlar, A Tier.

 • Orisa
 • Moira
 • Widowmaker
 • Sigma
 • Roadhog
 • Junker Queen
 • Kiriko
 • Sojourn
 • Mercy
 • Zenyatta
 • Bastion
 • Hanzo

 

Overwatch 2 Sezon 2 - B Tier

Bu listemizde yer alan kahramanlar, B Tier.

 • Reaper
 • Tracer
 • Winston
 • Zarya
 • Cassidy
 • Pharah
 • Baptiste
 • Reinhardt
 • Sombra
 • Brigitte
 • Doomfist
 • Ramattra

 

Overwatch 2 Sezon 2 - C Tier

Bu listemizde yer alan kahramanlar, C Tier.

 • Wrecking Ball
 • Echo
 • Junkrat
 • Ashe
 • Torbjörn

 

Overwatch 2 Sezon 2 - D Tier

Bu listemizde yer alan kahramanlar, en kötü yani D Tier.

 • Mei
 • Symmetra

 

Overwatch 2 Sezon 2 - S Tier kahramanlar

Şimdi, S Tier listemizde yer alan kahramanları tek tek anlatacağız.

D.Va

D.Va, Overwatch 2 için çok az önemli revizyon veya değişikliğe uğradı. Çünkü daha fazla hasar odaklı 5v5 formatından büyük ölçüde faydalanıyor. Mekaniğinin Roket Güçlendiricileri onu her zaman mobil hasar veren kahramanların peşine düşme konusunda bir uzman haline getirdi ve sağlığına ve birincil ateş isabetliliğine yapılan küçük artışlar, bu çabada başarılı olmaya devam edeceğini garanti ediyor.

Bununla birlikte, büyük bir vuruş kutusuna sahip olmasına rağmen, düşmanların dikkatini dağıtmak ve fırlatmak için mekanizmasını kullanma yeteneği nedeniyle her takım için seçilmesi gereken bir karakter olduğunu göstermiştir. Kendini imha etme özelliği diğer mekaniklere kıyasla zayıf olsa da, büyük patlama yarıçapı birilerini hazırlıksız yakalamalı ve size başka bir mekanik kazandırmalıdır. Sonuç olarak, döngü ve hakimiyetiniz devam edecek.

Genji

Genji'nin uygulanabilir bir karakter olarak yeniden canlanması, Overwatch 2'nin daha nişancı odaklı oynanışının ve hasar vurgusunun açık bir işaretidir. Genji, mermileri saptırma ve hitcan hasarı ve mermiler bir kez daha elemeleri yönlendirirken daha fazla hasar odaklı kahramanların çoğunu savuşturma yeteneği ile doğal bir karşı önlem görevi görüyor.

Yoluna çıkacak daha az kalkanla, Genji gerçekten adımını buldu. Artık her yönden saldırabilirsiniz ve çevikliğiyle oyuncuları şaşırtabilirsiniz. Ultisi artık eskisi kadar güçlü hissettirmese de, diğer becerileri bu eksikliği fazlasıyla telafi ediyor. Oldukça yetenekli bir karakter. Ancak hareket setinde ustalaşabilirseniz, oyuna hükmedecek ve rakipleri bir hedeften silip süpüreceksiniz.

Soldier 76

Soldier 76 şu anda açık ara en güvenilir DPS kahramanı. Ayrıca, Overwatch 2'nin Overwatch'tan bildiğimiz tüm trendlerin gözlerimizin önünde alt üst edildiği bir tür baş aşağı dünya olma eğilimini sürdürüyor. Blizzard, önemli güçlendirmelere rağmen orta seviyenin üzerine neredeyse hiç çıkamayan bir karakteri dengeli bir seviyeye getirmek için zayıflatmak zorunda kaldı.

Soldier 76, Overwatch 2'nin kalkan eksikliğinden, ilk patlamada Pulse Rifle'ında sıfır geri tepme ile övünerek ve bir hedefi tutmaya çalışan herhangi bir düşman takıma dikkat çekici derecede doğru ve tutarlı bir baskı uygulayarak yararlanabilir. Takımlar, yüksek noktalara koşma ve kendi kendine devam eden Biyotik Alan ile orada kalma yeteneği nedeniyle herhangi bir savaşı kazanmadan önce onu kovalamak için çok fazla zaman ve para harcamak zorunda kalacaklar. Rakip takımın üyelerini hem uzaktan hem de yakından kesinlikle avlayabilirsiniz.

Lúcio

Lúcio, orijinal Overwatch'taki neredeyse tüm rekabetçi seviyelerde en yüksek destek kahramanı kazanma oranına sahiptir. Çünkü asla ölmez ve takımı için çok şey yapar. Tanıması çok zor bir karakterdir. Ancak hatırı sayılır hasar vermesine, rakiplerini tek başına durdurabilmesine ve oyundaki en iyi hasar azaltma yeteneklerinden birine sahip olmasına rağmen, çoğu takım onu ilk tercihleri olarak bile seçmez.

Lúcio'nun Crossfade yeteneğinin hız artışı ona gerçek gücünü verir. Overwatch ve Overwatch 2'de hareketlilik çok değerli bir kaynaktır. Çünkü gelen hasarı azaltmaktan takımın daha iyi konumlanmasını kolaylaştırmaya kadar her şeyi yapar. Harita üzerinde zıplama, duvar koşusu yapma ve takımın dikkatini sürekli olarak başka yöne çekme yeteneği sayesinde etkili bir takımın çekirdeğini oluşturabilen büyük bir yardımcı tabanlı kahramandır.

Ana

Ana'yı oynamak bu sefer 5'e 5 kaos nedeniyle biraz daha zor. Takımlar artık birbirine bu kadar yakın oynamayacak. Bu da dikkatlice yerleştirilmiş tek bir Biyotik El Bombası ile büyük bir oyun yapmayı imkansız hale getirecek. Ana oynayan oyuncuların el bombalarını ve Uyku Dartlarını nasıl kullanacakları konusunda çok daha dikkatli olmaları gerekecek. Çünkü destek hattını kuşatan bir Genji'den kurtulmak için bunları kullanmaları gerekebilir. Son derece hareketli hedefler haritanın her yerinden dikkat gerektirecektir.

Bir savaşta sağladığı önemli seçenekler nedeniyle burada üst sıralarda yer alıyor. Ana, daha küçük ölçekli oyundan yararlanan güvenilir bir destektir. Çünkü aynı anda hem hasar verebilirsiniz hem de iyileştirebilirsiniz. Ayrıca, oyunun mevcut sürümündeki birkaç sersemletmeden birini kullanabilirsiniz. Bu sayede geride kalabilirsiniz ve takımların dağılması konusunda endişelenmez.

Overwatch 2 Sezon 2 - A Tier kahramanlar

Şimdi de sırada A Tier kahramanlar var. Şu anda bahsedeceğimiz kahramanlar, A Tier listesindekilerdir.

Orisa

Overwatch 2 için önemli bir revizyonla Orisa, kalkan ve kalabalık kontrol yeteneklerini, menzilli saldırılara ve düşmanları uzak tutmaya öncelik veren daha beceri odaklı cirit tabanlı bir hareket setiyle değiştiriyor.

Overwatch 2'nin hedef tabanlı oyun modu sayesinde yeni bir hayata sahip. Ayrıca, eskisinden çok daha güçlü. Uzaktan biraz savunmasız hissedebilse de, yakındayken hem yetenekleri hem de silahı daha iyi çalışır ve onu rakip takıma karşı mükemmel bir ilk savunma hattı haline getirir. Kullanmak için biraz pratik yapmak gerekiyor. Ancak kesinlikle buna değer.

Moira

Moira takıma önemli bir değer katmaya devam ediyor. Ayrıca, oyuncudan çok az şey istiyor. Overwatch 2'deki daha dağınık takım kompozisyonları, herkesi tek bir patlamada iyileştirmesini daha zor hale getirecek. Ancak yıkıcı ultisi ve biyotik küreleri onları hasar veren ve iyileştiren olarak yararlı yapıyor.

Oldukça kolay bir şekilde alt edilebilirsiniz. Ancak becerilerinizi kullanırsanız, görünmezliğiniz sayesinde atlatabilirsiniz, etrafta dolaşabilirsiniz. Ayrıca, tehlikeden oldukça hızlı bir şekilde kaçabilirsiniz. Küreleri nedeniyle kullanımı biraz daha zordur. Ancak Moira'nın potansiyel yardımı ile yanlış gidemezsiniz.

Widowmaker

Kalkanlar, Widowmaker'ın Overwatch'taki hasar kahramanı pazarını domine etmesini engelleyen tek şeydi. Ancak, Overwatch 2'de kalkanlar olmasa da, kafadan vuruşların çağı henüz tam olarak gelmemiş olabilir.

Overwatch 2'de daha fazla siper ve daha az açık koridor ile harita felsefesi önemli ölçüde değişti. Bu da onu bir maçta daha az güvenilir bir seçim haline getirdi. Hala bir çatıda saklanarak rakip takımı şaşırtabilirsiniz. Ayrıca, ultisi oyundaki en iyiler arasındadır. Ancak 2016'dakiyle neredeyse aynı olan bir kitle, tam olarak zirvede değil.

Sigma

Sigma her zaman bir miktar kitle kontrolü, az miktarda menzil hasarı ve az miktarda kalkan sunarak her işin üstesinden gelebilen bir oyuncu olmuştur. Çoğu sorunla başa çıkma ve bunlara yanıt verme konusundaki çok yönlülüğü her zaman en büyük avantajı olmuştur. Bu da onu stratejilerinize en uygun daha özel tank yeteneklerini desteklemek için harika bir ikincil tank seçimi haline getirir.

Sigma'nın her şeyden biraz yapabilme yeteneği, takımınızdaki tek tank olmanın baskısı altında oldukça işe yarar ve rakiplerine gerçekten saldırabilir. Anlaşılması zor bir karakterdir. Ancak yine de etkilidir.

Roadhog

Oynaması eğlenceli bir karakter olmasının yanı sıra Roadhog, Whole Hog ultisini geliştirdi ve bir Tracer veya Soldier: 76'yı kancaya takıp onları cezalandırmanın kesinlikle tatmin edici bir yanı var. Takımınıza verdiği destek o kadar da güçlü değil. Bu nedenle onunla birlikte biraz kalkan veya bariyer tankına ihtiyacınız olacak.

Bununla birlikte, kendinizi iyileştirerek ve pompalı tüfeğiyle hasar vererek destek eksikliğini telafi edebilirsiniz. Kanca, bir rakibi dövüşten uzaklaştırmak istediğinizde kullanışlıdır, böylece rakibi önemli sağlık barınızla öldürmeye konsantre olabilirsiniz.

Junker Queen

Junker Queen Overwatch 2'de ilk ortaya çıktığında inanılmaz derecede güçlüydü. Ancak, bazı zayıflatmalar ve lansman günü ayarlamalarından sonra bile, hala ciddi bir maç rakibi. Pompalı tüfeği ve bir tank olarak hareket kabiliyeti sayesinde haritada sınıfındaki diğer birçok kişiden çok daha fazla hareket edebiliyor.

Güçlü yetenekleri, yanındaki baltası ve pürüzlü bıçağı gibi silahları sayesinde hasar verebiliyor. Bu da onu oyunun bu noktasında çok zorlu bir kahraman haline getiriyor.

Kiriko

Overwatch 2'de Kiriko güçlü bir başlangıç yaptı. Dahası, şimdiden zorlu bir karakter olarak kendini kanıtladı. Tılsım patlamaları ile müttefiklerini iyileştirme yeteneği ve duvarlara tırmanma yeteneğinin sağladığı hareketlilik sayesinde oyundaki en hareketli şifacılardan biri.

Bunu hareket ve saldırı hızını artıran Kitsune Rush ve bir müttefike anında ışınlanmanızı sağlayan Swift Step ile birleştirdiğinizde, Overwatch 2'de sınıfın rolünü tamamen yeniden tanımlayan güçlü bir desteğe sahip olursunuz.

Sojourn

Overwatch'tan Sojourn oyuna katıldı ve iyi bir performans sergiledi. Bununla birlikte, beta çıkışını yaptığından beri biraz kas kazandı ve kendini koruyabildi. Sojourn şu anda iki önemli güçlendirme turu aldı. Ancak yine de Soldier: 76'nın gerisinde kalıyor. Sojourn'un en güçlü özelliklerinden biri olan hareket kabiliyeti, haritada dolaşırken düşmanları şaşırtmak için ekstra bozucu el bombasıyla iyi bir şekilde birleşiyor.

Sojourn'un alternatif ateşi ve ultisi tam olarak onun imza hareketleri olmasa da, haritada koşuşturmadığınız ve kaymadığınız zamanlarda hasar üretimine katkıda bulunabilirler. En güçlü karakter olmayabilir. Ancak Overwatch 2'nin başlarında tanımak için hala harika bir karakter.

Mercy

Mercy, Lúcio veya Ana gibi sert vuruşlu, beceriye bağlı destek kahramanları tercih edilse bile, takımına ne kadar kolay değer katabildiği için övgüyü hak ediyor. Overwatch 2 güncellemesinde Zenyatta'ya güçlü Snap Kick'ini veren Blizzard geliştirme ekibi, sonraki yamada hala oyunun en iyi şifacılarından biri olan Mercy'ye odaklandı. Bir savaşa hızlıca girip çıkabilirsiniz. Ayrıca, kahramandan kahramana başarılı bir şekilde geçiş yapabilirseniz, bir takımın bel kemiği olabilirsiniz.

Sınırlı hasar verme seçenekleri nedeniyle hala biraz kısıtlı hissediyorsunuz. Ancak 1. Kademe bir kahraman yerine Mercy'yi seçmenin yine de bir etkisi olmalı. Yeni hareket seçenekleri, daha hareketli hasar kahramanlarına ayak uydurmasını sağlarken, zarar görmeden kalmasını ve hasarını tutarlı bir şekilde artırmasını sağlar.

Zenyatta

Bir yamada güçlü Snap Kick yeteneğinin eklenmesiyle Zenyatta, Overwatch 2'de gayet iyi oldu. Kahramanımız her zaman yetkin bir hasar vericiydi. Ayrıca, iyileştirici küreleri, takımındaki hasar kahramanlarının garip bir açıdan yaklaşırken bile iyileştirme almasını sağladığından, kanat ve dalış kompozisyonlarında mükemmeldir.

Ancak Zenyatta'nın önceki kusurlarının çoğu gitti. Şimdi Overwatch 2'nin gerçekten olağanüstü yardımcı oyuncuları arasına katılıyor.

Bastion

Bastion için iyi haber, tamamen elden geçmiş olması. Ayrıca, artık çok daha az pasif bir karakter olması. Ultisi, esasen Junkrat'ın RIP-Tire ve Doomfist'in Meteor Strike'ının bir karışımı olan bir ton eğlence ve kaostur. Ayrıca, artık tüm maç boyunca yerinde kalmak zorunda kalmadan yüksek hasar verebilirsiniz.

Bastion, hasar güçlendirmeleri ve yeni kiti ile Overwatch 2'deki takımların önemli üyesi olarak kendini kanıtladı. Onu öne çıkaran şey durdurma gücü ve aynı ateş gücüyle haritada hareket edebilmesi onu en iyi DPS kahramanlarından biri yapıyor.

Hanzo

Karakter üzerindeki ustalığınız Hanzo'nun bir kahraman olarak yaşayabilirliği için çok önemlidir. Okları doğru ve hassas bir şekilde yerleştirilmelidir. Ayrıca, ultisi artık eskisi kadar güçlü değildir. Ancak Hanzo'yu iyi oynarsanız, bir oyunda çok fazla tahribata neden olabilirsiniz.

Hanzo fiziksel olarak diğer bazı hasar kahramanları kadar güçlü olmasa da, çeşitli becerileri ve doğru araçlarla ortaya çıkarabileceği güç, onu nasıl kullanılacağını öğrenmeye değer bir hasar kahramanı haline getiriyor. Sadece onunla etkili bir şekilde çalışmanın beceri gerektirdiğini unutmayın.

Overwatch 2 Sezon 2 - B Tier kahramanlar

Şimdi de sırada B Tier kahramanlar var. Şu anda bahsedeceğimiz kahramanlar, B Tier listesindekilerdir.

Reaper

Reaper, Overwatch 2'de Circuit Royal gibi daha zor topografyaya sahip haritalarda oldukça iyi görünebilir. Rakip takımın arka hattına ışınlanma ve onları hızlı bir şekilde saf dışı bırakma kapasitesinin yanı sıra keskin köşelere sahip haritalarda baskı kurma kapasitesi nedeniyle bazı durumlarda uygun bir seçim olmaya devam ediyor. Çok sayıda koridor ve ara sokak sayesinde hızlıca hareket edebilirsiniz. Ayrıca, tankları ve rakipleri yok etmek için pompalı tüfeklerini kullanabilirsiniz.

Ancak geri kalan zamanlarda Reaper savunmasızdır. Orisa, Soldier 76 ve hatta Lucio gibi Reaper'ı siperden çıkarıp uzun menzilli silahların ateş hattına itebilen tanklar, onu çok kolay bir şekilde ortadan kaldırabilir. En alt kademede olmamasına rağmen, şüphesiz hepsi arasında en az etkili DPS kahramanıdır.

Tracer

Hareketlilik her zaman Overwatch'ın maskot kahramanı olduğu için, daha mobil Overwatch 2'de bir çeşit Tracer metası olması gerekmez mi? Aslında tam olarak değil. Kahraman, kalkanların olmaması ve Tracer'ın tankların sağlığını hızla tüketme yeteneğinin bir sonucu olarak, Darbeli Tabancalarında mermi başına altı HP'den beş HP'ye önemli bir hasar azalması yaşadı. Hasar düşüşünü düşünene kadar, bu o kadar da kötü görünmüyor. Hiçbir İz Sürücü yakın mesafeden oynamadığı ve hayatta kalamadığı için, mermi başına gerçek hasar çok daha düşüktür.

Tanklar söz konusu olduğunda, bu çok kötü değil. Çünkü endişelenecek sadece bir kişi var. Ayrıca, Tracer hala duvardaki sinek olma konusunda oldukça usta. Ancak, bu onu diğer hasar kahramanlarına ve hatta bazı desteklere karşı son derece savunmasız hale getirir. Sonuç olarak, Tracer oyuncularının Geri Çağırma yeteneğini kullanırken daha dikkatli olmaları gerek. Ayrıca, vurulmaktan kaçınmak için siper almaları gerekecek. Neyse ki, iyi tempolu bir Tracer hala zorlu bir rakip olabilir.

Winston

Winston Jump Packs, rekabetçi Overwatch'ın alt kademelerinde yıllarca sürüklendikten sonra Overwatch 2 merdiveninin ortasına doğru yol alıyor. Ayrıca, hala oyundaki en iyi kalkanlardan birine sahip olması ve Tesla Topuna yeni bir menzilli ateş eklenmesi ile bir tank seçimi olarak hiç bu kadar uyumlu görünmemişti.

Bununla birlikte, bir Tank olarak cüssesi, aşağıdaki Sigma veya Orisa'nın aksine gerçekten öne çıkmasını engelliyor. Hedeflerinde acele etmek yerine biraz daha kasıtlı ve bilinçli olan mevcut metaya uymuyor.

Zarya

Overwatch 2'de olduğundan çok daha iyi performans göstermesi gereken bir diğer kahraman da Zarya. Kalkan eksikliği Zarya'nın baloncuklarını cazip hale getiriyor. Çünkü kritik oyunlar sırasında haritanın her yerindeki kahramanları koruyabilirsiniz. Ayrıca, artık bir yerine aynı anda iki müttefiki baloncuklayabilirsiniz. Işını da sürekli olarak güçlü bir DPS karşıtı olmuştur.

Yine de, oyunun menzilli hasara odaklanması nedeniyle listenin ilerisindeki diğer kahramanlardan bazılarını geçemiyor. Yeteneklerinin diğer ultiler veya yeteneklerle iyi çalışması için, tek başına destek olarak da kullanılamaz ve güçlü bir destekleyici kahraman kadrosuna ihtiyaç duyar.

Cassidy

Cassidy'nin yeni el bombası yeteneği, diğer hasar veren kahramanlarla 1'e 1 dövüşlerde ona avantaj sağlasa da, kiti önceki versiyonlara kıyasla eksik. Bir takımın en etkili bozucusu olmaya devam ediyor ve silah çeşitliliği ona uyarlanabilirlik sağlıyor.

Cassidy, özellikle tanklara karşı hasar çıktısı iyi olmasına rağmen, bir şeylerin olmasını bekleyen bir kahraman gibi hissettiriyor. Oyunun mevcut durumunda, büyük ölçüde yersiz hissediyor. Bu yüzden Blizzard'ın işleri daha sonra değil de daha erken değiştirmesi bizi şaşırtmaz.

Pharah

Her zamanki gibi, Pharah'ın uygulanabilirliği büyük ölçüde rolü ne kadar iyi canlandırabildiğinize bağlıdır. Silah ateşinden kaçınma ve roketleriyle öldürme yeteneğinize güvenmeniz gerekir. Çünkü en iyi haliyle bir Mercy'nin sürekli dikkatini çeker. Bu da kayda değer bir yatırım getirisi gerektirir.

Soldier: 76 ve Tracer'ı açığa çıkarma konusunda çok iyi olmasına rağmen, esas olarak sadece "iyi" hissettiriyor. Roketleri ve ultisi, mevcut Overwatch 2 metasının savunma zırhı ve ek geçici sağlık üzerindeki vurgusu nedeniyle artık çok daha az etkili. Ayrıca oyunun en özel kitlerinden birine sahip.

Baptiste

Baptiste'in Ölümsüzlük Alanı, hareket setine dahil olduğu sürece her zaman en güçlü yeteneği olacaktır. Bu nedenle onu bir Destek seçimi olarak seçip seçmemeniz, oynadığınız haritanın takımınızı ölüm karşıtı frizbiden yararlanacak kadar toplayıp toplamadığına bağlıdır.

Daha kısıtlı haritalarda Baptiste, takım arkadaşlarının tüm silah ateşlerini bir koridora yönlendirmesine izin verirken sağlığını eşit tutarak başarılı olur. Geniş bir menzili kapsayabilir ve genellikle en iyi performansı siz savunma yaparken gösterir. Yine de takımdaki değerinin çoğunu kaybeder ve silahı, takım desteği olmadan kendi başına kalmasını imkansız hale getirir.

Reinhardt

Reinhardt'ın ana tank yeteneklerinin Overwatch 2'de azalacağından endişe ediyorsanız endişelenmenize gerek yok. Reinhardt'ın bir kahraman seçimi olarak hüneri hiçbir zaman sadece en büyük, en sağlam kalkana sahip olmasına dayanmadı; daha ziyade, alanı temizleme, düşmana baskı yapma ve hem Ateş Saldırılarıyla uzaktan hem de büyük çekiciyle yakından onlara tutarlı hasar verme şeklinden de kaynaklanıyor.

Ancak, Overwatch 2'nin oynanışı daha az bariyer odaklı olduğu için takımlar artık ona çok daha az güveniyor. Sigma, Orisa ve Junker Queen daha büyük kahraman grupları arasında yer alıyor. Bu nedenle Reinhardt her grupta bir zamanlar olduğu kadar önemli bir figür değil. Bununla birlikte, onu iyi oynarsanız, hala bazı harika oyunlar elde edebilirsiniz.

Sombra

Sombra'nın oyun tarzı, Overwatch 2'de kitle kontrol yeteneklerinin daha az yaygın hale gelmesiyle birçok önemli değişikliğe uğradı. Takımı birine dalmaya karar verdiğinde, ya takım dövüşlerini başlatmak için kalkanları kaldırmaya yardım eder ya da rakipleri savunmasız hale getirmek için hedefleri keserdi.

Artık EMP'si yalnızca hasar veriyor ve kesmesi yalnızca hedefin yeteneklerini geçici olarak devre dışı bırakıyor. Artık geçmişte olduğundan çok daha küçük bir engel teşkil ediyor. Bir zamanlar olduğu karakterin özünün bir kısmını kaybetmiş gibi hissediyor ve sonuç olarak oyundaki diğer birçok hasar kahramanının arasına karışıyor.

Brigitte

Sersemletme ve metagam kırma ustası Brigitte artık aramızda değil. Brigitte'in Shield Bash sersemletmesi de dahil olmak üzere neredeyse tüm kitle kontrolünü oyundan kaldıran Overwatch 2, onun zulmüne bir son veriyor. Onsuz Brigitte, oyunun diğer tanklarının çoğuna benziyor.

Tahtından indirilmiş olsa da hâlâ hayatta. Brigitte, iyi yerleştirilmiş bir vuruş ve sallama ile kahramanların arka hatta saldırmasını hala engelleyebilir. Bekleme süreleri, takımının daha fazla iyileşmesini sağlamak için düşürülmüştür. Ayrıca, Toplanma yeteneği takım savaşlarına katılmak için kullanışlıdır.

Doomfist

Overwatch 2'deki en çılgın olaylardan biri olan Doomfist'in bir hasar kahramanından ziyade bir tank kahramanına dönüştüğü ortaya çıktı.

Doomfist, önemli bir sağlık artışı ve yepyeni bir hasar azaltıcı Güç Engelleme yeteneği sayesinde beklenmedik bir şekilde hasara karşı oldukça dirençli hale geldi. Bununla birlikte, sahip olduğu beceriler mevcut Overwatch 2 metasına tam olarak uymuyor. Hâlâ iyi bir seçenek. Ancak diğer tanklar ondan daha parlak olabilir.

Ramattra

Ramattra şimdiye kadar çoğunlukla grubun ortasında kaldı. Dahası, metayı önemli ölçüde değiştirmeden iyi bir başlangıç yaptı. Bir dizi yeteneği sayesinde hesaba katılması gereken bir güçtür. Ayrıca, çok fazla esneklik sunar.

Ancak, genellikle oynadığınız modda daha iyi performans göstermenizi sağlayan daha çevik veya güçlü tanklar mevcuttur. Umarım, ayarlamalar yapıldıkça, önümüzdeki sezonlarda gücünün arttığını göreceğiz.

Overwatch 2 Sezon 2 - C Tier kahramanlar

Şimdi de sırada C Tier kahramanlar var. Şu anda bahsedeceğimiz kahramanlar, C Tier listesindekilerdir.

Wrecking Ball

Wrecking Ball'un Overwatch 2'deki göreceli düşük performansının gerçekten iyi bir açıklaması yok. Karakter, oyunun bu noktasında diğer kahramanlara harika bir alternatif seçim gibi görünüyor. Çünkü geniş bir alandaki eşyaları hızla toplayabilirsiniz, takım dizilişlerini değiştirebilirsiniz ve mayınlarıyla bölge talep edebilirsiniz. Oyun tarzının tüm mantığına rağmen, henüz tam olarak o noktada değil ve oldukça zayıf hissettiriyor.

Soldier 76, kendisine verilen her türlü hasarı kolayca önleme ve iyileştirme yeteneği var. Bu yüzden, Wrecking Ball'un düşük performansının arkasındaki ana suçlu gibi görünüyor. Ayrıca, Wrecking Ball'un uyarlanabilir kalkanı büyük ölçüde düşmanların birlikte gruplanmasına bağlı olduğundan, artık neredeyse aynı değeri sağlamıyor olabilir. Küçük adamın son oyundan bu yana çok fazla zemin kaybetmesi talihsiz bir durum. Ancak umarım sonunda daha güçlü bir takımla geri döner.

Echo

Echo, takımınızın destek karakterlerinden birinin sürekli ilgisi olmadan hasar vermekte zorlanacaktır. Çünkü Overwatch 2'de çok sayıda güçlü menzilli kahraman mevcuttur. Ayrıca çok açık tasarlanmış haritalarda da zorlanıyor, neyse ki Blizzard bundan kaçınıyor.

Zorlu arazilere sahip haritalarda iyi performans gösteriyor. Ancak bu ve çok durumsal bir karakter olması nedeniyle, yeni oyunda yerini tam olarak bulmuş gibi hissetmiyor. Eninde sonunda bulacağına inansak da, mevcut kiti ve hasar çıktısı hala oldukça eksik.

Junkrat

Son derece durumsal bir karakterdir aslında. Fakat, bir Junkrat seçiminin zayıf olduğunu söylemek pek doğru değildir. Yeni haritaların birçoğunda Junkrat'ın kafasını çok fazla dışarı çıkarmadan güvenli bir şekilde atış yapabileceği gizli alanlar var. Ayrıca yakın dövüşte oldukça yetenekli. Bu yüzden kanat ağırlıklı takımlara karşı en kötü seçim değil.

Bununla birlikte, Junkrat'ın aşırı zayıflığı nedeniyle, yeniden doğma ekranında düşmanlarla etkileşime girmekten daha fazla zaman harcayarak sık sık bir sorumluluk olduğunu kanıtlıyor. El bombaları ve mayınlarıyla düşmanların odağını bozabilirsiniz ve sarsabilirsiniz. Ancak bir çekirdek seçim veya DPS kahramanı olmayı hak edecek kadar güvenilir değildir.

Ashe

Ashe, dinamitinin kalkanlara hasar verme kapasitesi nedeniyle Overwatch'ta önemli bir seçim avantajına sahipti. Soldier 76'nın Helix Roketleri işi tek seferde hallediyor. Fakat, bu sefer kalkanlar engel olmadığında dağınık bir düşman takımına iki adımlı bir patlamayı savunmak zordur.

Tek bir patlamada birden fazla hedefi yakalayarak takımların birbirine daha yakın oynadığı haritalarda hala faydalı olacaktır. Ancak Ashe, oyunun mevcut versiyonuna pek de ait değil gibi. Çünkü neredeyse her DPS kahramanı ondan daha üstün. Bu nedenle yakında bir buff veya kit değişikliğine ihtiyacı olduğunu düşünüyor.

Torbjörn

Torbjörn'ün hiç boş zamanı olacak mı? Torbjörn'ün uzaktan kolayca vurulabilen geniş vuruş alanı, hareket kabiliyetinin olmaması nedeniyle herhangi bir arka hat kanat oyununa uygun olmaması ve düellolarda genel olarak güçsüz olması nedeniyle Overwatch 2 metasında şu anda en iyi zamanı geçirmediğini söylemek yanlış olmaz.

Torb'un kuleleri, düşük seviyeli eşleşmelerde eğitimsiz bir Genji'ye hala sürekli olarak hasar verecektir. Ancak merdiveni yükseldikçe, çoğu kahraman onları kolaylıkla çıkarabilecektir. Harika bir durumsal seçimdir. Ayrıca, uzaktan hassas, güçlü, sürekli ateş sağlayabilen ultisi, kayda değer tek yeteneğidir. Bu nedenle tam olarak en altta değil. Ancak tartışmasız şu anda seçmeniz gereken bir kahraman değil.

Overwatch 2 Sezon 2 - D Tier kahramanlar

Şimdi de sırada D Tier kahramanlar var. Şu anda bahsedeceğimiz kahramanlar, D Tier listesindekilerdir.

Mei

Mei'nin Overwatch 2'deki oyun tarzı, çok belirgin ve düzensiz bir kitle kontrol kahramanı olmaktan Reaper gibi kısa menzilli bir patlama hasarı karakterine benzer bir şeye dönüştüğü için ilgi çekici bir değişiklik geçirdi. Ancak, bu eylem onun takım için değerini önemli ölçüde azalttı.

Reaper'a benzer şekilde son derece durumsaldır. Ayrıca, insanları dondurma yeteneği, Winston ve Reinhardt'ın arka hattınızı yok etmesini engellemek için en iyi şekilde kullanılmasını sağlar. Ancak bu özelliği ortadan kalktığında, artık sadece oyunun en az hasar veren kahramanlarından biri haline geldi. Oyunun mevcut durumunda, hala Buz Duvarları var. Bu da takımına bir koridoru kapatma açısından biraz daha fazla fayda sağlıyor. Ancak gerçekten o kadar kullanışlı değil. Bu nedenle Mei'nin bu listenin zirvesine yaklaşabilmesi için kapsamlı bir revizyondan geçmesi gerekiyor.

Symmetra

Symmetra'nın bu alt kategoride Ilios Deniz Feneri üzerinde sahip olduğu ultra spesifik hakimiyet, bir tuz tanesi ile alınmalıdır. Symmetra'nın şu anki haliyle oyunda yeri olmadığını söylemek biraz haksızlık olur. Çünkü Symmetra'nın kulelerini deniz fenerine ilk kimin kurabileceği meta oyununun Overwatch 2'de bir yeri var. Ancak tek bir haritanın tek bir bölümü iyi bir meta kahraman yapmaz.

Mobil hasar kahramanlarının ve tankların yüksek talep gördüğü bir oyunda, Symmetra'nın hareket seti onu tehlikeli bir şekilde savunmasız ve etkisiz hale getiriyor. Artık kalkanları tutuşturarak güç kazanan birincil ateş ışınını kullanma seçeneği yok. İkincil ateşi hiçbir zaman özellikle güçlü olmadı. Dahası, yalnızca diğer takımların kalkan sığınaklarına baskı uygulamak için vardı. Ayrıca, bu artık Overwatch 2'de dikkate alınmıyor. Taretleri etkilidir. Ancak Overwatch'ta bulduğu niş ve pozisyonların çoğu, şu anda devamının olduğu yere uymuyor gibi geliyor.

Overwatch 2 Sezon 2 tier listesi dışında ne önerirsiniz?

Sitemiz üzerinde tabii ki sadece Overwatch 2 Sezon 2 tier listesi yok. Ayrıca, Overwatch 2 yeni şampiyonu Ramattra gibi haberlerimiz de mevcut. Dahası, PUBG Şekilli Nickler yazımız da sizleri bekliyor. Bu sayede, kendinize nick de seçebilirsiniz. Bir de, Fortnite Bölüm 4 Sezon 1 için en iyi iniş yerleri rehberimiz sizleri bekliyor. Son olarak da, En iyi oyunlar yazımızı tavsiye ederiz.

En iyi Overwatch 2 Sezon 2 kahramanları tier listesi sayesinde ne öğreneceğiz?

Şimdi paylaştığımız liste sayesinde, daha rahat kahraman seçebilirsiniz.

En iyi Overwatch 2 Sezon 2 kahramanları tier listesi neden önemli?

Şu anda metada olan karakterleri bilmek elbette önemlidir. Zira, güçsüz bir kahraman ile savaşıyorsanız, daha sık yenilirsiniz. Fakat, daha güçlü bir karakter sayesinde, çok daha iyi sonuçlar alırsınız. Bu yüzden, gerekirse kullandığınız ana karakteri değiştirmek için bu listemizi kullanabilirsiniz.

En iyi Overwatch 2 Sezon 2 kahramanları tier listesi neye göre sıralandı?

Bu yazımızda yer alan listemizi hazırlarken, genel maç sonuçlarını ele aldık. Ayrıca, internet üzerindeki yorumlara da göz gezdirmeye çalıştık.

En iyi Overwatch 2 Sezon 2 kahramanları tier listesi ne zamana kadar geçerlidir?

Yazımızın başlığından da anlayacağınız üzere, bu yazımız Sezon 2 içindir. Yani, En iyi Overwatch 2 Sezon 2 kahramanları tier listesi, Sezon 2 için geçerlidir. Bunu dikkate almanızda kesinlikle fayda var. Seçimlerinizi de buna göre ayarlayabilirsiniz. Sonraki sezonlarda da tier listesi paylaşmaya çalışacağız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.