Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.01.2023

Dungeons & Dragons Honor Among Thieves filmindeki en önemli kötü kahraman ünlü bir Forgotten Realms figürü olacak. Yeni fragmana göre, Red Wizards of Thay lideri Szass Tam, filmin kötü kahramanlarından biri olacak. Tam'ın kimliği videonun IGN'de yayınlanan bir analizinde ortaya çıktı. Yardımcı yönetmen Jonathan Goldstein onu "son derece ürkütücü" ve "oldukça güçlü" olarak nitelendirdi. Filmin yardımcı yönetmeni John Francis Daley, "Her ne kadar burada onun hakkında sadece bir şeyler öğreniyor olsak da, öğrendiğimiz şey efsane derecede çekici ve karizmatik olduğu ve astlarını karaktere özgü bir şekilde emirlerini yerine getirmeye ikna edebildiği." dedi. Film Tam'ı bir tür tarikat lideri olarak tasvir edecek.

Dungeons & Dragons filmindeki kötü kahraman Szass Tam

Dungeons & Dragons mitolojisine göre Szass Tam, Thay'i yöneten büyü kullanıcılarından oluşan güçlü bir örgüt olan Red Wizards of Thay başıdır. Bir lich olarak Tam, hem ölü hem de esasen ölümsüzdür. Hayatına düzgün bir şekilde son vermenin tek yolu, ruhunun kabı olan phylactery'yi çıkarmaktır. Profili, daha efsanevi Dungeons & Dragons deneyimlerinde yer alan Vecna ve Acererak kadar ünlü olmasa da Tam, çeşitli Dungeons & Dragons maceralarında ve romanlarında önemli bir düşman olmuştur.

Fragmana göre Tam, ölümsüzlerden oluşan bir ordu kurmak için bir tür güçlü boynuz kullanıyor. İblis lordu Orcus tarafından koparılan bir boynuz olan Horn of Orcus, potansiyel bir eserdir. Aslında bu boynuz çok erken bir Critical Role hikayesinde ortaya çıkmıştı. Yeni boynuz muhtemelen sadece film için geliştirilmiştir.

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves'in resmi açıklaması da var. Açıklama, "Hırsız ve beklenmedik maceracılardan oluşan grup, kayıp kalıntıyı geri almak için destansı soyguna girişir. Ancak yanlış kişilerle ters düştüklerinde işler tehlikeli bir şekilde ters gider. Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves, efsanevi rol yapma oyununun zengin dünyasını ve eğlenceli ruhunu komik ve aksiyon dolu bir macerayla beyaz perdeye taşıyor." şeklinde. Chris Pine, Michelle Rodriguez, Justice Smith, Rege-Jean Page, Hugh Grant ve Sophia Lillis Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves'in oyuncu kadrosunda yer alıyor. Dungeons & Dragons filmindeki kötü kahraman bir yana, başka tavsiyelerimiz de var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.