Eski DICE tasarımcısı, Unreal Engine 4 ile inanılmaz çalışmalar yapıyor

Eski DICE tasarımcısı, Unreal Engine 4 ile inanılmaz çalışmalar yapıyor

Görüntüler gerçek mi, değil mi, kesinlikle ayırt edemeyeceksiniz.

Video oyunları grafiklerinin sürekli olarak geliştiğini gözlemliyor ve bu işin nerelere kadar gelebileceğini merak ediyorsanız, haberimiz oldukça ilginizi çekecektir. Eski DICE tasarımcısı Ren, Unreal Engine 4 grafik motorunu kullanarak, doğa grafikleri hazırlıyor. Bu, zaten hemen her oyun için yapılan bir çalışma demeyin sakın. Çalışmaların görsellerini ve hazırlanan videoya baktığınızda, oyun grafiklerinin nerelere gidebileceği görecek ve şaşıracaksınız.

Eski DICE tasarımcısı, Unreal Engine 4 ile inanılmaz çalışmalar yapıyor

Eski DICE tasarımcısı, paylaştığı orman temalı resimlere, bir de gerçek zamanlı video ekleyerek çalışmalarını sergiledi. Bu projeyle, Unreal Engine 4 ile yapılabileceklerin en üst limitini görüyoruz. Oyunlara aktarıldığında nasıl bir görsel mucizeyle karşılaşılır henüz bilmiyoruz ama gösterilen gelişim gerçekten harika. Grafik sanatçısı, projesini daha geniş çerçeveye taşımayı hedefliyor. Bu kişi, hazırlayacağı teknoloji demosuna, bilim kurgu ögeleri, canlı hareketleri, doğa olayları ve bir hikaye ekleyecek. Demo, oynanabilir olmakla birlikte, 4K grafiksel özelliklere odaklanacak. Proje ile birlikte, oyun grafiklerinin hangi noktaya taşınabileceğini daha net göreceğiz.


Proje kapsamında Unreal Engine 4 ile hazırlanan tanıtım videosu ayrıca ilgi çekiyor. Videoda fotogrametri tekniği kullanılarak gölgelendirmeler ve dinamik hareketler eklendiği açıklandı. Ayrıca videonun aydınlatma algoritmalarında NVIDIA VXGI uygulaması kullanıldı. Hemen hatırlatalım bu NVIDIA uygulaması, dağınık yüzeylerin birincil ve ikincil gölgelendirme ve yansımalarını hesap ederek aydınlatma efektlerini gerçekleştiriyor. İzleyediğimiz video ve galerimize ekleyeceğimiz görsellere bakınca, yakın gelecekte bizleri bekleyen grafiksel gelişim hakkında fikir sahibi olabiliyoruz. Açıkçası biz gördüğümüzde, gerçek mi grafik mi, tam manasıyla çözemedik. Oyunlar için muhteşem görüntüler çıkarabilir ama bu görüntülere karşı, bilgisayar veya konsollar nasıl bir yol izleyecek, onu da zamanla göreceğiz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın