Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, Unreal Engine 4 ile yapılsaydı böyle olurdu

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, Unreal Engine 4 ile yapılsaydı böyle olurdu

Bayağı hoş bir çalışma olmuş.

10 Mayıs 2016 tarihinde sadece PlayStation 4 oyuncularına özel olarak, Naughty Dog ve Sony tarafından sunulan Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, grafiksel açıdan oyuncuları oldukça etkilemişti. Naughty Dog gerçekten PlayStation 4 konsolunun sınırlarını zorlamayı başarmıştı. Peki, eğer bu oyun PC platformu için yapılsaydı, grafikler yine sınırları zorlasaydı, nasıl olurdu? Bu sorunun cevabını bir teknik sanatçı verdi. David Ramos isimli bu sanatçı, Unreal Engine 4 oyun motorunun gücünü kullanarak, Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu oyununun en son bölümündeki Cassie’nin odasını baştan oluşturdu.

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, Unreal Engine 4 ile yapılsaydı böyle olurdu

Yine de bu demonun birkaç olumsuz yönü var. Öncelikle, bu demonun oluşturucusu ne yazık ki kendisine sakladı bu şaheseri. Yani, bu demoyu kendi bilgisayarınıza indirip, oynamayı denemeniz imkansız. Ayrıca, yine bu demo için herhangi bir video çekilmedi. Elimizde sadece hemen yukarıdan ve aşağıdaki galerimizden görebileceğiniz görseller var. Bu da olumsuz bir durum. Eğer bu demonun bir videosunu görebilseydik, performans olarak da değerlendirme yapabilirdik. Her neyse, biz en iyisi sizi o görseller ile baş başa bırakalım.

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu

Uncharted 3: Drake’s Deception’da yaşanan olayların üzerinden geçen üç yıldan sonra Nathan Drake, servet avcılığı dünyasını büyük ölçüde arkasında bırakır. Fakat Drake’in kardeşi Sam, hayatını kurtarması için ondan yardım ister ve Drake’e karşı koyamayacağı bir macera teklifi sunmasıyla kaderin yön değiştirmesi fazla uzun sürmez. Kaptan Henry Avery’nin uzun zaman önce kaybolmuş hazinesinin peşine düşen Sam ve Drake, Madagaskar ormanlarının derinliklerindeki korsan ütopyası Libertalia’yı bulmak için yola koyulur. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, oyuncuların Avery’nin hazinesini aramaları için orman adalarına, uzaklara yayılmış şehirlere ve karla kaplı dağlara kadar tüm dünyada geçen bir yolculuğa götürüyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın