Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.06.2023

Hikaye, Diablo 4'ün üzerine inşa edildiği birçok seri unsurundan biridir. Bununla birlikte, birçoğunun uzunluğu büyük ölçüde farklılık gösterdiğinden, Diablo 4 Act sayısı ne merak ediyor olabilirsiniz. Şanslısınız çünkü bu makale size kaç tane olduğunu söylüyor. Dahası, hikayede ne kadar ilerlediğiniz de dahil olmak üzere Diablo 4 bölümleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacak.

Serinin önceki oyunlarına benzer şekilde, Diablo 4'ün hikayesi de çeşitli bölümlere ayrılmıştır. Uzun süredir oynayan oyuncular bu yapıya alışkın olacaktır. Ancak Diablo 4'te açık dünya haritasına geçiş formülü biraz sarsıyor. Bununla birlikte, Diablo 4'ün uzunluğunu ve oyunu tamamlamanın ne kadar sürdüğünü merak ediyorsanız, kaç Bölüm olduğunu bilmek ilerlemenizi izlemek için harika bir yoldur.

Diablo 4 Act listesi

Şimdi ana hikaye senaryosundaki tüm Diablo 4 bölümleri listeleyeceğiz. Bu sayede, Diablo 4 Act sayısı hakkında da bir bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte Act listesi:

  • Prologue – Wandering
  • Act 1 – A Cold and Iron Faith
  • Act 2 – The Knife Twists Again
  • Act 3 – The Making of Monsters
  • Act 4 – A Gathering Storm
  • Act 5 – Secrets Bartered, Fates Sold
  • Act 6 – Dance of the Makers
  • Epilogue – From the Wound Spilled

 

Prolog ve Act 1'in bir kısmı beta testine katılan oyuncular tarafından zaten deneyimlendi. Ancak, anlatının geri kalanı herkese yepyeni bir macera sunacak. Lilith'in anlatının ana antagonisti olarak görev yapması, daha fazla diyalog ve genel olarak önceki Diablo oyunlarına göre daha fazla ara sahne ile Diablo 4 hikayesi önemli ölçüde daha kapsamlı ve ilginç.

Diablo 4 Act sayısı nedir? Oyunda kaç bölüm var?

Hikayenin sonuna ulaşmadan önce, Diablo 4'ün hikaye senaryosunda 6 Act'ın her biri arasında bir prolog ve bir epilog vardır. Her bölümün aynı uzunlukta olmadığı unutulmamalıdır. Örneğin, hikayenin ilk birkaç Perdesi zamanınızın çoğunu alırken, sonraki Perdeler genellikle daha kısadır. Bununla birlikte, sizi Sanctuary'nin beş bölgesine götürecek ve ilerledikçe haritayı keşfetmenize izin verecektir. Ancak tüm bölümleri tamamladıktan sonra bile, zorlu Diablo 4 oyunsonu etkinlikleri ve sistemleri de dahil olmak üzere, yapmanız ve keşfetmeniz gereken daha pek çok şey olacak.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Diablo 4 ile ilgili olarak bu rehber yazımızın da sonuna geldik. Ancak, sitemiz üzerinde sizleri bekleyen daha birçok farklı başlıkta yazı mevcut. Dahası, hazır konumuz Diablo 4 olmuşken, oyunla ilgili diğer rehberlerimizden de bahsedelim. Önce, Diablo 4 sistem gereksinimleri rehber yazımız var. Oyuna PC üzerinde başlamadan önce kesinlikle bakmanız gereken bir yazımız. Ardından, Diablo 4 level sınırı nedir sorusunu yanıtladığımız bir yazımız var. Oyunu ne kadar oynayacağınızı burada daha iyi görebilirsiniz. Sonra, Diablo 4 parti sınırı rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Özellikle de, arkadaşları ile oyunu oynamayı düşünen takipçilerimiz için. Dahası, Diablo 4 Donan’s Favor görevi rehber yazımız da size kesinlikle faydalı olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.