Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Norman Reedus: “Death Stranding kesinlikle zamanının ötesinde bir oyun.”

Norman Reedus: “Death Stranding kesinlikle zamanının ötesinde bir oyun.”

Ayrıca oyun içerisinde bulunan bazı elementlerden de bahsedildi.

Hideo Kojima şu sıralar Sony ile birlikte Death Stranding isimli bir PlayStation 4 oyunu üzerinde çalışıyor. Bu oyun için bizlere sadece 3 farklı video gösterildi ve bu videoların tümü sinematik idi. Yani, oyunun oynanışı nasıl olacak, neye benzeyecek, hiçbir fikrimiz yok. Bu yüzden internet ortamında, oradan buradan gelen açıklamalar otomatik olarak ilgimizi çekiyor. Şimdi sizlere sunacağımız haber de o bahsettiğimiz tipte açıklamalardan. Death Stranding projesinde rol alan Norman Reedus, katıldığı bir programda oyundan bahsetti ve bizlere birkaç ipucu da verdi.

Death Stranding hakkında hiç kimse, hiçbir şey bilmiyor

Norman Reedus, “Oyunun konsepti gerçekten benzersiz ve ilgi çekici. Çünkü bu oyun, oradaki herkesi öldür ve kazan tipinde bir oyun değil. Death Stranding, bir şeyleri bağlamak ve bağları bozmak ile alakalı bir video oyunu. Oyun kesinlikle zamanının ötesinde ve içerisinde sosyal medya elementleri de bulunuyor. Bunun arkasındaki fikir ise, bilirsin birçok oyunda Y neslini fotoğraflayan kültür ögeleri kullanılıyor. Bir odada yalnız olmak ve insanlar ile olan tüm fiziksel bağlantını kaybetmek. İşte bu oyun, fiziksel bağlantıyı kaybettikten sonra, o bağlantının tekrar kurulması ile alakalı.” dedi.

Norman Reedus en sonda ise Hideo Kojima ismine tamamen güvendiğini, onun hayal gücüne inandığını belirtti. Açıkçası bu noktada birçok oyuncu, oyunun içerisinde sosyal medya elementlerinin olmasını garipsedi. Fakat gerçeği görelim ki, günümüzdeki birçok video oyununda Y neslini tatmin edecek ögeler bulunuyor. Hatta geçin günümüzdeki oyunları, Hideo Kojima tarafından 2001 senesinde piyasaya sürülen Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty oyununda bile sosyal medya ögeleri bulunuyordu. Bizler pek garipsemedik.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın