Hideo Kojima: “Death Stranding için zaman ve parayı boşa harcadığımı düşünmüyorum.”

Hideo Kojima: “Death Stranding için zaman ve parayı boşa harcadığımı düşünmüyorum.”

Bizce de insanlar oldukça yanlış düşünüyor.

Hideo Kojima ve efsanevi ekibi şu an Sony ile iş birliği içerisinde Death Stranding isimli bir video oyunu geliştiriyor. Bu oyun PlayStation 4 için geliştiriliyor ve şu ana kadar oyun hakkında sadece 3 video görebilmiştik. Tüm bunlara rağmen oyun hakkında çok fazla bir şey bilmiyoruz. Bu yüzden internet aleminde bu durumu tatsız bir şekilde yorumlayan insanlar oldu. Bazı insanlar, Hideo Kojima’nın bu oyunu yapamayacağını zamanını ve parasını boşuna harcadığını söyledi. İşte Hideo Kojima da bu insanlara cevap verdi ve, “Death Stranding için zaman ve parayı boşa harcadığımı düşünmüyorum.” dedi.

The Game Awards 2017 sırasında Death Stranding gösterilebilir

IGN ile gerçekleştirilen bir röportajda Hideo Kojima, “İnternet üzerinde birçok yorum okuyorum. Bu yorumlar genelde benim bir sene boyunca dünyada boş boş gezip, eğlendiğim yönünde. Birçok insan benim boşuna para ve zamanımı harcadığımı söylüyor. Fakat bu cümleler gerçekten oldukça uzak. 2017 senesinde genel olarak Decima oyun motoru üzerinde çalıştık. Konu hakkında bazı bilmediğimiz şeyler oluyor, soruyoruz ve öğreniyoruz. Bazen de isteklerimiz oluyor. Çünkü biz, Decima oyun motorunu onlardan daha farklı bir amaç için kullanıyoruz. Özellikle de sinematik sahneler hakkında. Bu sahneleri hazırlıyoruz, onlara gönderiyoruz ve onlardan geri bildirim alıyoruz. Sürekli bu tempoda çalışıyoruz.” dedi tam olarak.

Açıklamalar, “Şu an işlerimiz oldukça yoğun ve insanların o tip yorumlarını okuyunca gerçekten üzülüyorum. Bunu birçok farklı insana sorabilirsiniz ama bence ben gayet hızlı çalışıyorum. Eğer bir şirketiniz varsa, çalışanlarınız varsa, kaynağınız ve gerekli aletleriniz varsa standart bir AAA oyununu geliştirmek 10 seneye kadar çıkabiliyor.” şeklinde devam etti ve sonlandı.

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın