Death Stranding, 2018 içerisinde çıkışını gerçekleştirebilir

Death Stranding, 2018 içerisinde çıkışını gerçekleştirebilir

Sony: "Biz daha önce bu kadar hızlı geliştirilen bir video oyunu görmedik."

PlayStation 4 platformuna özel olarak birkaç senedir Hideo Kojima ve ekibi tarafından geliştirilen Death Stranding, eminim ki birçok oyuncu tarafından tanınan bir oyundur. Death Stranding için bugüne kadar sadece 3 adet sinematik video yayımlandı. Bu videolardan bir tanesini E3 2016 sırasında, bir tanesini PlayStation Experience 2016 sırasında, diğerini de The Game Awards 2017 sırasında gördük. Oyun için yayımlanan tüm bu videolar ne yazık ki sinematik sahnelerdi. Oynanış hakkında da en ufak bir bilgi vermiyordu. Böylece olunca da oyuncular, oyunun geliştirilme sürecinin yavaş ilerlediğini, oyunun 2020 senesine yetişeceğini düşünüyordu. Fakat Hideo Kojima bir açıklama yaptı ve Death Stranding oyununun 2018 içerisinde çıkabileceğinin ilk sinyalini verdi.

The Game Awards 2017 sırasında Death Stranding gösterilebilir

Hideo Kojima yaptığı yeni bir açıklamada, “Death Stranding oyunumuzun geliştirilme süreci oldukça güzel ilerliyor. Sony ekibinden aldığımız yorumlara göre onlar bu zamana kadar, bu kadar hızlı geliştirilen bir video oyunu görmemişler. Bizler de bu yüzden 2018 senesinde sizlere sürpriz bir açıklama yapacağız” dedi. Hideo Kojima kesinlikle her cümlesine, belki de her kelimesine anlamlar katan, ipuçları saklayan birisi. Bu yüzden bizce bu açıklamada, söylendiğinden çok daha fazlası gitti. Fakat şimdi sizlere bu ipuçlarının en belirgin olanını göstereceğiz.

Hideo Kojima, yaptığı açıklamada Sony ekibinden aldığı yüzlerce yorumdan sadece bir tanesini söylüyor. Bu yorum da oyunun hızlı geliştirilmesi hakkında. Ardından da herkesi şaşırtacak, sürpriz bir duyurunun 2018 senesinde geleceğini belirtiyor. Öncelikle söyleyelim, bu açıklama muhtemelen E3 2018 sırasında gelecektir. Yani Haziran 2018 içerisinde. Hideo Kojima, cümlesinde oyunun geliştirilme hızından bahsettiği için de ortada 2 farklı ihtimal var. Ya, yapılan açıklama oyunun çıkış tarihi olacak ve bu tarih de 2018 sonbaharı olacak, ya da yine çıkış tarihi açıklanacak, bu tarih 2019 senesinin ilk çeyreği olacak ama aynı zamanda da 2018 senesinin son çeyreğinde oyunculara bir demo sunulacak. Belki de E3 2018 ardından bir demo sunulur, 2018 son çeyreğinde de oyun piyasaya sürülür. İhtimaller sınırsız ama bu açıklama ile oyunun 2018 veya 2019 içerisinde çıkacağını rahatlıkla söyleyebiliyoruz.

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın