Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Death Stranding için oynanış mekanikleri geliştirilmeye başlandı

Death Stranding için oynanış mekanikleri geliştirilmeye başlandı

Bir süredir geliştirici ekip, oynanış mekaniklerini test ediyordu. Şimdi ise oynanışın neye benzeyeceği belli oldu.

Şu an Hideo Kojima liderliğinde PlayStation 4 oyuncularına özel olarak geliştirilen Death Stranding hakkında yepyeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bugüne kadar sadece 3 adet sinematik video ile karşımıza çıkan bu oyun, gizemli olması ile oldukça popüler bir hal almıştı. Tabii bu popülerlikte Hideo Kojima’nın da çok büyük bir etkisi var ya, neyse. İşte bugün ortaya çıkan yeni bilgilere göre, geliştirici ekibin, oyunun oynanış mekanikleri için gerçekleştirdiği testler sonlandı ve geliştirici ekip sonunda oyunun oynanış mekanikleri üzerinde çalışmaya başladı.

The Game Awards 2017 sırasında Death Stranding gösterilebilir

Hideo Kojima, oyunculara daha fazla bilgi vermek adına, tasarım sürecinden de bahsetti ve oyunun yapımcısından gelen açıklamaya göre, Death Stranding oyununun tasarım süreci neredeyse bitmek üzere. Hatta öyle ki, şu an oyunun tasarım ögeleri final halinde ve test ediliyor. Yine de oyunun oynanış mekanikleri yeni geliştirilmeye başlanmış. Bu demek oluyor ki, 2018 senesinde bu oyunun çıkışını görmeyeceğiz.

Şimdi, “Oyunun zaten 2018’de çıkacağını kim söyledi?” diyor olabilirsiniz. Hemen açıklayalım, bundan birkaç hafta önce Sony, bir açıklama yapmıştı ve Death Stranding oyununun çok hızlı bir şekilde geliştirildiğini, 2018 senesinde de karşımıza bir sürpriz duyurunun çıkacağını söylemişti. Biz de bu duyurunun, oyunun çıkışı olacağını düşünmüştük. Yani, oyun muhtemelen 2018 içerisinde çıkış tarihine kavuşacaktı, 2018 içerisinde de yine çıkacaktı. Fakat oynanış mekaniklerine daha yeni geçilmiş olması, bizce 2018 senesini ve 2019 senesinin ilk yarısını listeden tamamen silmeye yeterli. Belki de 2018 senesindeki sürpriz duyuru, oyunun oynanış videosudur. Kim bilir?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın