Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.01.2023

USG Ishimura'da bağırdığınızda hiç kimse sizi duymayacak. Dead Space Remake yaklaştıkça Necromorphlar ve yoğun korku da yaklaşıyor. Yeni Intensity Director sistemi oyuncuları her zaman tetikte tutacak. Yani, geliştirici EA Motive'in Dead Space Remake ile işleri daha da yoğunlaştıracak. Plazma Kesicinizi yakınınızda tutmakta fayda var.

Dead Space Remake korku yoğunluğu yüksek bir oyun olacak

Sizin gibi biz de Dead Space Remake'in çıkışını takip ediyoruz. Dead Space'in atmosferi çok önemli. Ayrıca, oyunun yaratıcısı EA Motive de bunun farkında. Peki, on yıl sonra USG Ishimura'ya geri dönen oyuncuları hâlâ nasıl dehşete düşürebilirsiniz? Intensity Director bu konuda yardımcı olmak için devreye giriyor. Kıdemli oyun yönetmeni Eric Baptizat oyunun resmi blogunda yeni sistemden bahsediyor. Sonra, "Oyuncu için stres seviyesini kontrol etmemizin, her zaman bir şeyler olduğundan emin olmamızın bir yolu. Duyguları ve gerilimi kontrol etmemizi ve oyuncuyu her zaman tetikte tutmamızı sağlıyor." diye ekledi.

Baş bölüm tasarımcısı Steven Ciciola'ya göre Intensity Director aynı zamanda, "arka arkaya yüksek yoğunluklu olaylar olmadığından emin olmak için gerilimin zirvelerini" de izliyor. Bu mekanik, tahmin edilebilirliği önlemek için oyuncuyu çevreleyen olayları dinamik olarak üretiyor. Çünkü oyunu bilen oyuncular orijinal oyundaki şokların ve tehditlerin ne zaman gerçekleştiğini biliyor. Gerçekleştirme direktörü Joel MacMillan kısa süre önce Rely On Horror ile konuşarak "bir alana her girdiğinizde ortaya çıkabilecek, yeni düşmanlar, yeni dehşetler ve uzaktan çalan yeni ses unsurları da dahil olmak üzere 1200'den fazla benzersiz olay" olacağını açıkladı.

MacMillan ayrıca Inverse'e gerilimi arttırmak için oyunu duraklatma seçeneğinin neredeyse oyuna dahil edilmediğini söyledi. MacMillan, "Bence bunu bir özellik olarak kaldırmak korku oyunlarını çok daha etkili hale getirecektir. Asla gerçekten güvende olmadığınızı hissedersiniz." dedi. Asla güvende olmadığınıza gerçekten inanırdınız. Ancak potansiyel olarak tartışmalı olan bu seçim eyleme geçmedi. Neyse ki, en azından Dead Space Remake korku unsurlarında bu konuda geri adım attılar.

Ayrıca, Dead Space Remake sistem gereksinimleri yazımız da dikkatinizi çekecektir. Zira, oyuna hazır olmakta fayda var. Çıkışına pek de bir şey kalmadı. Dahası, Dead Space Remake ipuçları ve tavsiyeler yazımız da faydalı olacaktır. Oyuna başlamadan önce aklınızda olması gereken şeyler var. Her an tetikte olacağız sonuçta. Bir de, Dead Space Remake ve orijinal sürümlerinin grafikleri karşılaştırıldı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.