Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.02.2021

PlayStation ekibinin başındaki Jim Ryan tarafından verilen bilgilere göre, PlayStation platformuna özel oyunlar yavaş yavaş PC için de geliyor. Horizon Zero Dawn ile başlayan bu olaylar, şimdi de Days Gone ile devam ediyor. Evet, Days Gone PC sürümü, verilen bilgilere göre çıkacak ve hem de bu yılın ilkbahar aylarında.

Days Gone PC sürümü ilkbahar aylarında çıkış yapacak

Jim Ryan, “Kendimizi 2021’in başlarında, geliştirme stüdyolarımız ve yaptıkları oyunların her zamankinden daha iyi durumda görüyoruz. Özellikle PS4 döneminin ikinci yarısından itibaren stüdyolarımız bazı harika oyunlar yaptı.” dedi. Devamında ise, “Bu harika oyunları daha geniş bir kitleye sunma ve oyun geliştirme ekonomisinin farkına varma fırsatı var, ki bu her zaman kolay bir şey değildir. IP’nin kalibresi büyüdükçe oyun yapma maliyeti de her döngüde artar. Ayrıca, konsol sahibi olmayan oyuncuların kullanımına sunma kolaylığımız da artık daha çok bulunuyor.” diyerek, bu kararı almalarının arkasındaki sebebi dile getirdi.

Daha önceden Horizon Zero Dawn’ın da PC sürümünü görmüştük. Kendisi hala geliştirici ekip tarafından düzeltiliyor. Şimdi de Days Gone gelecek gibi görünüyor. Bu da, daha fazla hata görebiliriz demektir. Zaten PS4 için ilk çıkış yaptığı zamanlarda birtakım problemleri olan bir yapımdı. Fakat zamanla düzeltildi tabii ki bu sorunlar. Horizon Zero Dawn ile yaşanılan minik de olsa problemleri Days Gone ile de yaşamayız diye umuyoruz. Henüz net bir çıkış tarihi verilmedi ne yazık ki ama ilkbahar aylarında geleceği dile getirildi. Merakla bekliyoruz kendisini.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.