Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.02.2023

Cyberpunk 2077 için çıkan güncelleme, Nvidia'nın Deep Learning Super Sampling (DLSS) 3 yükseltme teknolojisine destek içeriyor. PC'de erişilebilir olan en son sürüm, girişin performansını çeşitli şekillerde büyük ölçüde artıracak. CD Projekt Red'in kısa süre önce açıkladığı gibi, PC'ye ücretsiz olarak indirilebilir. DLSS 3 ile kare hızı hem 1440p hem de 4K kalitesinde önemli ölçüde artacak. Ayrıca Cyberpunk 2077 DLSS 3 teknolojisinin getirdiği artan gecikmeyi önleyecek Nvidia Reflex teknolojisini de ekliyor. Bununla birlikte, diğer bazı oyunların aksine, AAA oyun DLSS 3'ün getirdiği giriş gecikmesi sorunları nedeniyle önemli ölçüde engellenmiyor.

Ayrıca, yeni yama Steam mağazasından indirildiğinde 6,6 GB yer kaplıyor. Ne yazık ki, en son sürüm daha önce tanıtılan Overdrive Ray tracing efektlerini içermiyor. Belirtilmediği için, yeni modun hala geliştirme aşamasında olduğunu varsayıyoruz; bir süre öğrenemeyebiliriz. Nvidia, 4000 ekran kartı serisi için yeni DLSS 3 teknolojisini ilk kez birkaç ay önce Cyberpunk 2077 üzerinde test etmişti. Hayranlar, oyun için ilk kez tanıtıldığından beri bu teknolojinin ortaya çıkmasını bekliyordu.

DLSS 3 ve Reflex desteği getiren Cyberpunk 2077 güncellemesini şimdi indirebilirsiniz

Eğer aşina değilseniz, yeni DLSS 3 teknolojisi yapay zekanın harikalarından yararlanarak PC kare hızlarını artırıyor. Bir oyunun performansını önemli ölçüde artırmak için, mevcut kareler arasında tamamen yeni kareler oluşturur. DLSS 3'ün yeni yükseltme teknikleri Cyberpunk 2077 için büyük avantaj sağlarken aynı zamanda çarpıcı görüntüler de sunacak. Makine öğrenme tekniklerini kullanarak çözünürlükleri yükseltecek; örneğin, 1080p'de çalışan bir oyun 4K'da görünebilir.

DLSS 3'ün gecikmesini artırmasını önlemek için Nvidia Reflex en düşük gecikmeyi, en iyi tepkiyi verecektir. Cyberpunk 2077'de her iki teknoloji de birbirini tamamlayacaktır. Ancak, DLSS 3'ün oyunda düzgün çalışabilmesi için birkaç gereksinimi yerine getirmesi gerekiyor. CD Projekt Red'in destek sayfasında, "DLSS Frame Generation için GeForce RTX 40 Serisi grafik kartı ve işletim sisteminde Donanım Hızlandırmalı GPU Zamanlamasının etkinleştirilmiş olması gerekiyor" diyor.

Ayrıca, içerik oluşturucular Cyberpunk 2077 kullanıcılarına 16GB veya daha az VRAM ve 1440p veya daha yüksek çözünürlüğe sahip grafik kartlarında yükseltmeyi (DLSS) etkinleştirmelerini tavsiye ediyor. Yeni DLSS 3 yükseltme teknolojisi ile oyun, her zamankinden daha yüksek kare hızlarına ulaşırken büyüleyici görsellerle kusursuz bir şekilde çalışacak. Ayrıca, Cyberpunk 2077 geçmişte sık sık modlar aracılığıyla yetkisiz DLSS desteği alarak topluluk içinde büyük talep gördüğünü gösterdi.

CD Projekt Red'in yeni IP'sinin oyuncu tabanı birkaç ay önce, kısmen anime uyarlaması Cyberpunk: Edgerunners'ın çıkışı nedeniyle büyük bir geri dönüş yaşadı. Heyecan verici prömiyerinden bu yana, yeni IP iniş ve çıkışlar yaşadı. En son iyileştirmeler ve DLSS 3, oyunun idealize edilmiş durumuna daha da fazla ulaşmasına yardımcı olacak. Cyberpunk 2077 için gelen DLSS 3 ve Reflex desteği dışında da tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Cyberpunk 2077 için gelen DLSS 3 ve Reflex desteği yazımız bitmeden önce 2 tavsiyemiz var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.