Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.03.2023

CS2 sistem gereksinimleri tahminleri yazımızda, Counter-Strike 2 oynamak isteyen oyuncuların merak ettiği, "CS2 kaç GB?" sorusuna yanıt getiriyoruz. Bir süredir Counter-Strike oynayan herkes, sınırlı Counter-Strike 2 testine erişim elde etmek ve saygıdeğer serinin en yeni bölümünü kendileri için deneyimlemek için sabırsızlanıyor. Valve'ın "Counter tarihindeki en büyük teknik sıçrama" olarak nitelendirdiği CS2 ile Counter-Strike'ın oynanışı değişiyor. Bu yaz CS:GO'ya ücretsiz bir yükseltme olarak piyasaya çıkacak olan CS2, Source 2 motoruyla yeni hacimsel sis bombaları, güncel haritalar, yeni bir sunucu tik oranı mimarisi ve çok daha fazlasını ekleyecek. Ancak CS:GO'nun aksine CS2, hacimsel dumanlar ve daha iyi estetik gibi özellikler nedeniyle daha yüksek sistem gereksinimlerine sahip.

Counter-Strike 2 sistem gereksinimleri tahminleri nedir?

Kesin özellikler ve sistem gereksinimleri henüz açıklanmadı. Fakat, Dota 2 ve Half-Life Alyx gibi önceki Source 2 oyunlarına bakarak, bunların ne olacağı konusunda tahmin yürütmek mümkün. Özellikle CS2, Source 2'ye yükseltilmeden önce ilk olarak Source üzerinde piyasaya çıkan bir oyun olan Dota 2 ile aynı yönde ilerleyecektir. Şimdi, CS2 sistem gereksinimleri tahminleri ile ilgili listelerimize geçelim.

CS2 sistem gereksinimleri tahminleri (Minimum)

  • İşletim sistemi: Windows 10 64 bit işletim sistemi
  • İşlemci: 2,8 GHz hızında çift çekirdekli Intel ya da AMD işlemci
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: DirectX 11 uyumlu ekran kartı (NVIDIA GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600)
  • Depolama alanı: 40-60 GB boş depolama alanı

 

Yolda olan sürüm için tahmin ettiğimiz minimum sistem gereksinimleri bu şekilde.

CS2 sistem gereksinimleri tahminleri (Önerilen)

  • İşletim sistemi: Windows 10 64 bit işletim sistemi
  • İşlemci: Intel Core i5-7500 ya da Ryzen 5 1600
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: GTX 1060 ya da RX 580 - 6GB VRAM
  • Depolama alanı: 40-60 GB boş depolama alanı

 

Bu da, yeni sürümün sahip olacağını düşündüğümüz önerilen gereksinimleri. Listelerimizi paylaştık. Şimdi, sırada sizlere başka yazılarımızı tavsiye etmek var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. CS2 sistem gereksinimleri tahminleri yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.