Crytek, yeni CryEngine V oyun motorunu Hunt: Showdown ile gösterdi

Crytek, yeni CryEngine V oyun motorunu Hunt: Showdown ile gösterdi

Oyun geliştiricileri bakalım bu yenilikler ile CryEngine V motoruna geri dönecek mi?

Crytek ekibi, Game Developers Conference 2018 sırasında CryEngine V oyun motorunu gösterdi. Bahsettiğimiz bu oyun motoru, Hunt: Showdown üzerinden ilerleyen bir teknoloji demosu ile gösterildi. Yayımlanan video ile, oyun motorunun desteklediği yeni teknolojilere ve yeni özelliklere şahit olduk. Eğer dilerseniz bahsettiğimiz bu videoya, haberimizin en altından sizler de göz atabilirsiniz ama o videoya geçmeden önce başka bir şeyden bahsetmek istiyoruz. Crytek ekibi, Game Developers Conference 2018 sırasında bu oyun motoru hakkında başka açıklamalar da yaptı çünkü.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Crytek, yeni CryEngine V oyun motorunu Hunt: Showdown ile gösterdi

İşte yeni CryEngine V özellikleri!

Ekipten gelen açıklamalara göre CryEngine V ile birlikte Certification Program özelliği de yenileniyor. Yapılan açıklamalara göre artık bu oyun motorunun içerisinde, tam bir oyun geliştirme dersi veren 10 bölümlük bir program olacak. Bu programın adı ise Getting Started Course olarak geçiyor. Getting Started Course haricinde oyun motorunun içerisindeki SVOGI özelliği de gelişiyor. Yapılan açıklamalara göre artık SVOGI, çevrim dışı olarak ve konsollarda çalışabilecek. Bunun haricinde Terrain System de iyileşiyor. Zaten iyileştiren Terrain System, ekip tarafından yayımlanan yeni videoda da görünmekte.

Son olarak oyun geliştiricilerini C# Upgrades ve Game Platform Plugins de bekliyor olacak CryEngine V içerisinde. Crytek ekibinin açıklamalarına göre oyun geliştiricileri artık C# kullanarak daha rahat bir şekilde öge oluşturabilecek. Game Platform Plugins haricinde ise oyun geliştiricileri, Steamworks ve PSN API gibi araçlara kolaylıkla ulaşıp, oyuncularını o platformlarda da dağıtabilecek. Son olarak, ekibin Hunt: Showdown üzerinden yayımladığı teknoloji demosuna da hemen aşağıdaki videomuzdan göz atabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.