Cevat Yerli artık Crytek şirketinin patronu değil

Cevat Yerli artık Crytek şirketinin patronu değil

Avni Yerli ve Faruk Yerli şirketin yeni patronları olurken, Cevat Yerli ise stratejik hissedar oldu.

Uzun süredir problemlerle uğraşan Crytek, bu problemleri aşabilmek için birçok farklı adım atmıştı. Bugün ise daha farklı bir adım, bir basın bülteni ile duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre Crytek şirketinin CEO koltuğunda oturan ve patronu olan Cevat Yerli, artık bir patron değil, stratejik hissedar. Peki, bu pozisyon değişikliği ardından şirketin yeni patronu veya patronları kim olacak? Yapılan açıklamaya göre bir Yerli kardeş gidiyor, iki Yerli kardeş geliyor. Çünkü artık şirketin iki patronu var. Bu patronlar da Avni Yerli ve Faruk Yerli olarak açıklandı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Crytek, Star Citizen geliştiricilerini mahkemeye veriyor

Yapılan açıklamaların devamına göre şirket; CryEngine, Warface ve Hunt: Showdown oyunlarını desteklemeye devam edecek. Şirketin Frankfurt stüdyosu, hem Hunt: Showdown ile, hem de CryEngine ile ilgilenecek iken, Kiev stüdyosu özel olarak Warface ile ilgilenecek. Şirketin İstanbul stüdyosu da Warface oyununun Türkiye sürümü ile ilgilenmeye devam edecek. Tüm bu açıklamalar ardından Cevat Yerli de, yeni pozisyon değişikliklerinin şirketi olumlu yönde etkileyeceğini belirtti ve kardeşlerine şans diledi.

Crytek ekibinin Hunt: Showdown oyunu hakkında daha önce de, “Crysis serisinin yapımcısı Crytek tarafından geliştirilen; eşli, çevrim içi aksiyon oyunu Hunt: Showdown, 22 Şubat 2018 tarihi itibari ile Steam üzerinden erken erişime açıldı. Oyun Steam üzerinden 69 liraya satışa sunuldu. Oyunun erken erişime çıkmasıyla birlikte, oyunun yapımcılarından Fatih Özbayram, kapalı betaya katılan bütün oyunculara teşekkür etti ve böyle bir oyuncu topluluğuna sahip oldukları için minnettar olduklarını belirtti.” demiştik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.