Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.03.2023

Xbox konsolları Counter Strike 2 ile buluşacak mı? Counter-Strike 2 duyurulduğundan beri bu soru konsol oyuncularının aklını kurcalıyor çünkü oyunun güncellenmiş versiyonu Xbox oyuncularının oyunun kendi platformlarına döndüğünü görmek için sahip oldukları en iyi şans. Ancak özellikle son zamanlarda Valve konsolları pek de desteklemiyor. Peki, pek çok yeni Counter-Strike 2 haritasıyla birlikte, şu anda Xbox'ta bulunan en iyi rekabetçi FPS oyunlarından birinin en son güncellemelerini oynayabilecek misiniz? Counter - Strike 2'nin Microsoft'un platformunda mevcut olup olmayacağını buradan öğrenebilirsiniz.

Counter-Strike 2 Xbox için de gelecek mi?

Counter-Strike 2'nin Xbox konsolları, Xbox Series X|S veya Xbox One için piyasaya çıkması pek olası değil. Counter - Strike Global Offensive Xbox 360'ta ilk gün piyasaya sürüldü, ancak destek sonunda azaldı ve oyun Xbox One'da hiç piyasaya sürülmedi. Valve da son yıllarda konsollar için herhangi bir destek göstermedi, bu da Counter-Strike 2'nin çıkış tarihini bizim için oldukça düşük bir ihtimal olarak gösteriyor.

Counter Strike 2 ile gelen yeni özellikler

Counter Strike 2'de sunucu alt tik güncellemeleri gibi önemli sayıda yeni özellik ve geliştirmeler yer alıyor. Ayrıca, tikler arasında hassas eylemler hayata geçirildi. Ayrıca, boşlukları hacimsel 3D çiçeklerle dolduran dinamik duman bombaları artık mevcut. Artık tüm oyuncular güneş ışığına tepki veren ve boşlukları doğal olarak doldurmak için genişleyen aynı çiçeklenmeyi görüyor. Dust2 gibi mevcut haritalarda da bir dizi grafik iyileştirmesi yapıldı. İtalya ve diğer haritalarda da Source 2 motoru ve araçlarıyla uyumlu hale getirmek için büyük ölçekli yeniden tasarımlar veya yeniden çalışmalar oldu.

Neyse ki, oyunun kaybetmeyeceği, beraberinde getireceği şeylerden biri de kostümler. Counter-Strike 2, CS:GO görünümlerinizi de getirecek. Ayrıca Counter-Strike 2 için yapılan iyileştirmeler sayesinde bir dizi görsel geliştirme ve yükseltme alacaklar. Counter-Strike 2 Xbox için çıkıp çıkmayacağı sorusunu yanıtladık. Şimdi, sırada başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Counter-Strike 2 Xbox için çıkıp çıkmayacağı sorusu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.