Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.02.2023

Filippo Tarpini tarafından hazırlanan yeni bir mod sayesinde CONTROL artık doğal HDR ve Ultrawide desteğine sahip. HDR monitörünüz varsa bu modu indirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz çünkü bu bir ihtiyaç. Yavaş doku akışını hızlandırmak için bu yama ek "Max" doku ayarları da içeriyor. Oyuncular, oyunda olması muhtemel düşük çözünürlüklü dokulardan kurtulmak veya en azından azaltmak için bunu kullanabilirler. Mod ayrıca Intel Arc GPU'ları etkileyen bir başlatıcı sorununu da çözüyor. Bu HDR Modu buradan indirilebilir.

Control HDR modu özellikleri

Modun son güncellemesi ile gelen değişiklikleri de paylaştılar. Şimdi, bu değişikliklerden bahsedelim:

  • Yerel HDR (renk doğruluğunu/bantlamayı iyileştirir, daha fazla kontrast ve daha parlak vurgular sağlar).
  • DLSS 2.5.1'e yükseldi ve uygulaması iyileşti (insanlar bunun FSR 2.1 enjeksiyonu ile uyumlu olduğunu bildirdi)
  • Yavaş doku akışını iyileştirmek için yeni bir "Max" doku ayarı geldi.
  • Tam UltraWide desteği: 32:9+ dahil olmak üzere tüm çözünürlük ve en boy oranlarının kilidini açın.
  • 16:9 olmayan en-boy oranlarındaki kullanıcı arayüzü sorunları düzeldi (örneğin, düşmanların sağlık çubukları yer değiştiriyordu).
  • UW için bazı FOV ve LOD düzeltmeleri.
  • Gelişmiş pencere+sınırsız+tam ekran yönetimi.
  • Oyunun Nvidia olmayan AMD olmayan GPU'larda (örn. Intel Arc) doğru şekilde başlatılmaması düzeldi.
  • Küçük düzeltmeler ve özellikler.

 

Control HDR modunun özellikleri ve değişiklikleri bunlardı. Şimdi, sizlere başka önerilerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Control HDR yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.