Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.12.2022

Call of Duty Warzone 2'de battle royale oynanışı bir başka metamorfoz daha geçiriyor. Yeni ve gerçekten ilgi çekici bir mod olan CoD DMZ artık bizlerle. DMZ'de, bir kez daha Al Mazrah sokaklarında hayatınız için savaşıyorsunuz. Ancak bu sefer amacınız kalan son kişi olmak değil. Daha ziyade, mümkün olduğunca çok hazineyle hayatta kalmak. Call of Duty'nin sandbox yaklaşımına alışmak muhtemelen biraz zaman alacak. Ancak neyse ki aşağıda her şeyi açıklamak için buradayız. Çıkış tarihi, oynanış özellikleri ve Warzone 2'ye dahil olup olmadığı da dahil olmak üzere yeni mod hakkında bilinmesi gereken her şeyi şimdi anlatacağız.

CoD DMZ modu ne zaman çıktı?

16 Kasım'da MW2 Warzone 2'nin DMZ modu kullanıma çıktı. Mod, merakla beklenen battle royale devam oyunu Warzone 2 ile aynı gün piyasaya çıkıyor. Oyun henüz çıkışının ilk aşamalarında olduğu için sunucular yeni oyunu oynamaya başlamak için sabırsızlanan heyecanlı Call of Duty oyuncularıyla dolup taştığından çok sayıda gecikme ve olası sorun bekleyin.

CoD DMZ modu nedir?

Activision, Warzone 2'deki yeni DMZ modunu "Operatör takımlarının fraksiyon temelli görevleri yerine getirmek için sınırsız özgürlüğe sahip olduğu açık dünya, anlatı odaklı bir çıkarma modu" olarak tanımlıyor. Al Mazrah haritasında, DMZ maçlarına başlamak için rastgele ortaya çıkıyorsunuz. Her operatör yaklaşan operasyonlar için alet, teçhizat ve daha fazlasıyla dolu bir sırt çantasıyla hazırlanır.

DMZ bir tekli yaşam modu olmasına rağmen, nakavt olduktan sonra ve hatta izlemeye başladıktan sonra bile geri getirilebilirsiniz. Bununla birlikte, Sigortalı Silah yuvalarını kullanmak, kalıcı olmayan tüm eşyalarınızı kaybedecek olsanız bile, değerli ateşli silahlarınızı belirli bir süre sonra veya doğru fiyat karşılığında geri almanızı sağlar. DMZ'de ayrıca "ek yan hedefler üstlenebileceksiniz, düşman Operatörlerle veya yapay zekâ savaşçılarıyla çatışabileceksiniz ve değerli eşyalar arayabileceksiniz.". Tüm bunlar "çıkışa doğru hayatta kalmak için savaşırken" olacak.

Üç fraksiyondan (Lejyonlar, Beyaz Lotus veya Siyah Fareler) biri tarafından size verilen görevleri yerine getirmek için muhtemelen birlikte çalışmanız gerekecek. CoD DMZ deneyiminin temeli, her savaştan önce seçilen hizip hedeflerinden oluşur. Bu görevler size yalnızca bir şeyler kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda üç grup arasındaki çatışmanın konusunu da ilerletiyor. Kontratlar ve Dünya Aktiviteleri gibi yan görevlere katılma seçimi tamamen size kalmış. Sözleşmeler, para ve diğer hediyeler karşılığında hızlı tamamlanan görevler verir. Hatta Battle Royale'deki ile aynı simgeye sahiptir. Kasalar, kaleler ve İHA kuleleri gibi haritalarda işaretli konumları bulmanın ve bunlarla etkileşime girmenin yanı sıra, dünya etkinlikleri kum fırtınaları ve radyasyon gibi tehlikeler de var.

Call of Duty Warzone 2 DMZ modu ile ilgili her şey

Sonuç olarak, her takımın ayrı bir hedef kümesine odaklanması mümkündür. Sonuç olarak, düşman oyuncuları hazineleri için öldürebilseniz bile, birbirinizi yalnız bırakmak daha taktiksel olacaktır. Hatta yakınlık sohbeti aracılığıyla iş birliği yapmaya bile karar verebilirsiniz. Çünkü ekip olarak yapılması daha kolay olacak ortak bir hizip göreviniz olması mümkün. Görevler tamamlandıktan sonra kaçma zamanı. Belirlenen çıkış noktalarından herhangi birini bir helikopter çağırmak için kullanabilirsiniz. Ancak dikkat edin. Çünkü yapay zeka askerleri yakında bölgeye akın etmeye başlayacak. Sonra da, konum rakip oyuncuların mini haritalarında çıkar. Tüm çıkış noktası puanları harcanır. Sonra tüm oyuncular için oyun bitmeden önce son çıkış konumu için savaş çıkar.

Bir CoD DMZ maçını bitirdikten sonra, yanınıza çok şey alabilirsiniz. Bunlar, gelecekteki DMZ saldırılarında tekrar kullanabilmeniz için saklanacaktır. Kaçak silahlar DMZ'de bulunan silahlardır. Ancak bir kez çıkarıldıklarında diğer tüm oyun türlerinde açık hale gelirler. Örneğin, DMZ M13'ü ücretsiz olarak alabileceğiniz tek yerdir. Beklenmedik bir şekilde, DMZ beta olarak yayınlandı. Bu, Activision'ın modu geliştirmeyi ve genişletmeyi planladığını gösteriyor. Çünkü birçok oyuncu oyun içi bir ekonomi sistemi talep etti. Geliştiriciler bir blog yazısında potansiyel yeni bir haritadan da bahsetti. Burada, "DMZ Al Mazrah'ta başlasa da, kimse nereye gideceğini tam olarak bilmiyor." şeklinde anlattı.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimize bakmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Dahası, En iyi oyunlar tavsiyelerimiz de sizleri bekliyor. Tabii, Call of Duty Modern Warfare 2 inceleme yazımıza da bakmanızda fayda olacaktır. Bir de, Call of Duty Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri yazımız sizlere yardım edecektir. Son olarak, Call of Duty Modern Warfare 2 Gold Camo gibi rehber yazılarımız da var.

Bu oyun neyin nesi?

CoD DMZ modu yazımızda, bir de oyundan bahsedelim. PlayStation 4, PlayStation 5, Windows, Xbox One ve Xbox Series X/S için Infinity Ward ve Raven Software, Call of Duty: Warzone 2.0 adlı oynaması ücretsiz battle royale video oyununu yarattı. Bu oyun 2020'de çıkan Call of Duty: Warzone'un devamı niteliğindedir. Oyun, 2022'deki Call of Duty: Modern Warfare II'nin bir bileşeni olmasına rağmen, bağımsız olarak oynanır. Modern Warfare II Sezon 1 materyali ilk kez yer aldı. Platformlar arası oyun ve DMZ adı verilen yepyeni bir çıkarma modu oyunun bileşenleridir. Warzone 2.0, Call of Duty HQ çapraz oyun başlatıcısının bir özelliğidir. Ayrıca, Activision tarafından Eylül 2022'de Call of Duty Next'te resmi olarak tanıtılmıştır. Oyun 16 Kasım 2022 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Warzone 2.0'ın ana oyun modu olan Battle Royale, selefinde olduğu gibi oyuncuları sürekli küçülen bir haritada ayakta kalan son kişi olmak için karşı karşıya getiriyor. Oyuncular paraşütle büyük bir oyun haritasına geliyor. Sonra, orada diğer oyuncularla etkileşime giriyor. Oyun ilerledikçe ve oyuncular çıktıkça, alan azalır. Ayrıca, hayatta kalan oyuncular daha küçük alanlarda sıkışır.

Warzone 2.0'da yeni bir işlev olan Circle Collapse, haritada çok sayıda dairenin ortaya çıkmasını sağlar ve bunlar tek bir güvenli bölgede birleşmeden önce ayrı ayrı kapanır. İlk Warzone'a benzer şekilde, ölen oyuncular haritada yeniden doğma hakkı için birbirleriyle yarıştıkları küçük bir arena olan "Gulag "a gidiyor. Gulag maçlarında galip olmak için standart strateji gerek. Fakat, ek olarak Warzone 2.0'ın 2v2 Gulag karşılaşmalarında zaman zaman "Jailer" olur.  Oyuncular, bir anahtar bulup ve çıkmak için takip eder. Oyuncular, oyun içi nakit para birimleriyle haritadaki çeşitli satın alma istasyonlarından, benzersiz silah ve avantaj konfigürasyonlarına sahip ısmarlama yüklemeler de dahil olmak üzere çok sayıda öğe satın alabilirler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.