Call of Duty: WWII yönetmenleri, birlikte kurdukları stüdyoyu terk etti

Call of Duty: WWII yönetmenleri, birlikte kurdukları stüdyoyu terk etti

Michael Condrey ve Glen Schofield artık Sledgehammer Games için çalışmıyor.

Sledgehammer Games, Michael Condrey ve Glen Schofield isimli iki kişi tarafından kurulmuştu. 2009 senesinden beri çalışan bu stüdyo, bugüne kadar karşımıza Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Advanced Warfare ve Call of Duty: WWII oyunları ile çıkmıştı. Şimdi ise bu stüdyonun kurucuları, aynı zamanda da oyunlarının yönetmenleri olan Michael Condrey ve Glen Schofield, stüdyodan ayrıldı. Yapılan açıklamalara göre bu iki kişi, Activision şirketinin içerisinde, henüz bilinmeyen bir pozisyonda görev alacak. Muhtemelen ganimet kutuları sorumluları olacaklardır. Şimdiden söyleyelim biz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Call of Duty: WWII yönetmenleri, birlikte kurdukları stüdyoyu terk etti

Activision cephesinden gelen açıklamalara göre bu iki isim de kendi istekleri ile stüdyoyu bırakıp, direkt olarak Activision ile çalışmak istedi. Peki, bu iki kişi stüdyodan ayrılınca, stüdyoya kim bakacak? Açıklamaların devamına göre Sledgehammer Games, sektörde 20 senelik bir deneyimi bulunan ve aynı şekilde Sledgehammer Games kurucularından olan Aaron Halon tarafından yönetilecek.

Sledgehammer Games en parlak geçmişe sahip olan oyun stüdyosu değil. Ekibin geliştirdiği Call of Duty: Modern Warfare 3, içerisinde bulunduğu üçlemenin en kötü oyunu olarak oyuncular tarafından lanse edilmişti. Ayrıca bu oyunun çıktığı sıralarda Activision, Sledgehammer Games içerisinden onlarca insanı kovmuştu ve bu insanlar da Respawn Entertainment stüdyosunu kurmuştu. Titanfall yapımcıları yani. Sledgehammer Games ardından Call of Duty: Advanced Warfare ile karşımıza çıkmıştı ama bu oyun da genel olarak tüm serinin en kötü oyunlarından biri olarak oyuncular tarafından konuşuluyordu. Call of Duty: WWII ise diğer iki oyuna göre oldukça olumlu karşılandı.

Serinin bu sene piyasaya sürülecek olan oyunu şu an Treyarch tarafından geliştirilmekte ve söylentilere göre bu oyun, modern zamanda geçen, ayaklarımızın yere bastığı bir oyun olacak. 2019 senesinde ise seri Infinity Ward ile devam edecek. Takvimlerimiz 2020 olduğunda ise tekrar Sledgehammer Games seriye ait bir oyun çıkartacak. Bakalım bu önemli değişiklikten sonra Sledgehammer Games nasıl bir oyun yapacak?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.