Call of Duty: WWII çok satıyor ama oyuncularını tutamıyor

Call of Duty: WWII çok satıyor ama oyuncularını tutamıyor

Yaprak dökümü başladı, tutkulu oyuncular bile oyunu terk ediyor.

Çok satan video oyunlarının, çok iyi oyunlar olup olmaması konusunda tartışmalar yapılır, durur. Bu tartışmalar yapılırken, son yıllarda ilk akla gelen video oyunu serisi de Call of Duty’dir muhtemelen. Bu seri son yıllarda eleştiriler alırken, seriye yenilik getirmemesi nedeniyle seriye karşı serzenişler yükselirken, bir yandan da satış rekorları haberleri gelmeye devam ediyordu. Özellikle 2. Dünya Savaşı temasına geri dönmesiyle birlikte, ilgiyi güçlü bir biçimde üzerine çeken Call of Duty: WWII ile bu duruma sıklıkla rastlıyoruz. Call of Duty WW2 oyununa dair yeni yüksek satış rakamları gelmeyi sürdürüyor ama aynı zamanda, oyuncuların devamlılığında bir sorun var gibi görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Call of Duty WW2

Call of Duty WW2 oyuncuları, eskisi kadar tutkulu değil.

Son olarak açıklanan rakamlara göre Call of Duty: WWII satışları, PlayStation 4 oyun konsolunda 15 milyon rakamına ulaştı. Sürekli yeni rekor haberleriyle birlikte bu rakamları daha yukarı çeken oyun, oyuncular tarafından tercih ediliyor ama aynı yoğunlukta oynanmaya devam edilmiyor. Şöyle ki; oyunu edinen pek çok kişi, oyunla uzun süre vakit geçirmiyor. Tabii şöyle de sorulabilir; Call of Duty WW2 oyunu, bir açık dünya rol yapma oyunu değil. Tek kişilik senaryo bölümlerinin çok uzun sürmediğini de seriye uzaktan göz atan kişiler bile biliyor ama çevrimiçi modlarının daha uzun canlı kalması gerekiyordu.

Bu oyun serisi; ne kadar eleştiri alırsa alsın, şimdiye dek tutkulu oyuncularının varlığıyla ayakta duruyordu. Çoğu oyuncu, tek kişilik modlara dahi göz atmadan, doğrudan çevrim içi oyun modlarına yönelmekteydi ve serinin bir sonraki oyunu çıkıncaya dek vaktini bu oyun modlarında harcardı. Bu durum, son yıllarda bir hayli tersine dönüyorken, çok satan Call of Duty: WWII ile de aynı gerileyen tablo gözleniyor. PlayStation Network üzerinden, toplamda 15.003.385 adet oyuncudan yalnızca 25.154 kişi anlık oyuncu olarak görüldü. Haftalık oyuncu sayısı ise 2.891.718 rakamına gerilemiş durumda.

Call of Duty: WWII için haftalık oyuncu sayısının; Aralık 2017 içerisinde 7 milyon kişiye yakın rakamlara ulaştığını hatırlatalım. PlayStation 4 konsolundaki çevrim içi modları tercih eden oyuncuların büyük bir bölümünün diğer oyunlarla birlikte Fortnite: Battle Royale’a geçtiği düşünülüyor. Kısaca, yüksek satış elde eden fakat seriye yenilik getirmemesi yüzünden eleştiriler alan oyunun, oyuncuları tarafından da terk edildiği gözleniyor. Bakalım ünlü FPS serisinin yaprak dökümü, 2018 senesinin devamında ve yeni oyunlarla birlikte, sürecek mi?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Call of Duty WW2
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.