Blue Whale ülkemizde can almaya devam ediyor

Blue Whale ülkemizde can almaya devam ediyor

Üzücü bir haber.

Geçtiğimiz seneye çok olumsuz bir şekilde damgasını vuran, ülkemizde de Mavi Balina olarak bilinen Blue Whale oyunu, yurt dışında sessizleşmiş olsa da, ülkemizde can almaya devam ediyor. Sabah’ın yaptığı bir habere göre bahsettiğimiz oyun, bu sefer de Bursa’da bir gencin hayatını aldı. Sabah’ın haberine göre bu olay, içerisinde bulunduğumuz haftanın Pazartesi gününde yaşandı. Bursa, Osmangazi’de ailesi ile yaşayan 16 yaşındaki bir genç, yaşıtı olan arkadaşı ile bir iddiaya girdi ve Blue Whale oyununu oynamaya karar verdiler. Bu oyunun sonunda ise iki arkadaştan bir tanesi, kendisini astı.

Blue Whale

Arkadaşı ile birlikte Mavi Balina oyununu oynamaya başlayan Ahmet, arkadaşı ile birlikte halı sahaya gitti ve yanlarında da bir ip götürdüler. Ahmet, bu ipi, sahanın tellerine bağladı ve kendisini astı. Bu anlara şahit olan arkadaşı ise sinir krizi geçirdi. Ahmet’in ağabeyi ise, “Bizim evimizde bilgisayar yoktu. Ahmet, bazı geceler Batuhanlarda kalıyordu. Gecenin geç vakitlerine kadar Mavi Balina oyunu oynuyorlarmış. Oyunun 40’ıncı bölümünden sonra verilen komutlarla oynayan kişilerden elini kesmesi, koluna balina yapması, kendisini öldürmesi için tavsiyelerde bulunduğunu öğrendik. Mavi Balina oyunu 50’nci bölümünde oynayan kişinin ölümüyle noktalanıyormuş.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Blue Whale oyunu yüzünden intihar ettiği düşünülen Ahmet’in annesi, sosyal medya hesabı üzerinden bu oyunu suçlarken, polis ekipleri de bu gencin bilgisayarına el koydu. Şimdilik polislerden bir açıklama yapılmadı, yani bilgisayardan neler çıktığını bilemiyoruz. Bakalım önümüzdeki günlerde bu konuda bir gelişme yaşanacak mı?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın