Menü
https://leadergamer.com.tr/blue-whale-mavi-balina-yetiskinleri-etkiliyor/
Blue Whale , Mavi Balina , WhatsApp 10 Ekim 2017 21:23

Sahte Blue Whale yöneticileri WhatsApp üzerinden şantaja başladı

Bakalım daha neler göreceğiz?


Blue Whale veya Türkçe adı ile Mavi Balina her geçen gün kendini bir adım ileriye atmaya devam ediyor. Daha önceki haberimizde zaten sizlere oyunun Hindistan’da sürekli olarak popülerleşmeye başladığını belirtmiştik. Bu durumun ardından Pakistan üzerinde de sahte Blue Whale yöneticileri ortaya çıktı. Bu yöneticilerin en fazla 3 kişi olduğu tahmin ediliyor ve bu kişiler öncelikle kız kurbanların sosyal medya hesaplarını ele geçiriyor. Ardından da kızların WhatsApp hesaplarına mesaj atarak kendilerinin zorunlu olarak Mavi Balina görevlerini yapmaları gerektiğini söylüyor. Aksi taktirde ise cezalandırılacakları belirtiliyor. Bu sahte Blue Whale yöneticileri tüm bunları yaparken Birleşik Devletler temelli bir telefon numarası kullanıyor.

Blue Whale (Mavi Balina) yöneticileri

Women Protection Cell (DWPC) ise yaşanan bu durumların üzerine yeni bir bildirim yayımladı. Yayımlanan bu bildirimde tüm bayanların, özellikle genç kızların bu tür bir durumda direkt olarak polise gitmeleri öneriliyor. Ayrıca polisin yanında Women Protection Cell (DWPC) grubu da bu sahte yöneticileri aramaya başladı. Ülkemizde ise benzer bir durum yaşanmadı. Umuyoruz yaşanmaz da.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör