Menü
https://leadergamer.com.tr/ghost-recon-wildlands-ucretsiz/
Blue Whale , Mavi Balina 10 Ekim 2017 20:51

Blue Whale artık sadece çocukları değil, yetişkinleri de etkiliyor

Ayrıca bu oyunun Hindistan içerisindeki varlığı da sürekli olarak büyümeye devam ediyor.


Tripura’da bir Hint bölgesi olan South Tripura District içerisinde 26 yaşındaki bir erkek, Agartala’dan 100 kilometre ileride olan Banshpadua köyünde kendisini bıçaklayarak intihar etmeye kalkıştı. Polisin müdahalesi ile intihar engelledi ve hastaneye kaldırılan 2 çocuk babası olan erkeğin kolunda balinalar görülünce, durumun bir Mavi Balina vakası olduğu anlaşıldı. Polisten gelen resmi açıklamaya göre ise bu olay 6 Ekim 2017 tarihinde yaşandı, bahsi geçen 26 yaşındaki erkek Blue Whale oyunu etkisindeyken kendisini karnından bıçaklamaya yeltendi. Bu kişi ise şu an hastanede.

Blue Whale (Mavi Balina) sadece çocukları değil, yetişkinleri de etkiliyor

Polisten gelen açıklamaların devamına göre bu kişinin adı Santosh Debnath idi ve Santosh Debnath, oyunun 16. günündeydi. Bu kişiyi kurtaranlar her ne kadar polis gibi görünse de, her şeyin önce farkına varan bu kişinin arkadaşları oldu. Bu kişinin arkadaşları, Santosh Debnath’ın son zamanlarındaki hareketlerinden şüphelenerek intihar girişiminden sadece 1 gün önce telefonunu karıştırdı ve ortaya Blue Whale çıktı. Ardından arkadaşları polise haber verdi ve Santosh Debnath kurtuldu. Bu kişinin Mavi Balina oyununa diğer herkes gibi internetten ulaştığı söyleniyor.

Bir diğer yandan ise Hindistan’da 3 çocuk bu oyunun eline düştü. 9. sınıf öğrencisi olan 3 arkadaş, birlikte bu oyunu oynamaya başladılar ve durumu ilk fark eden bu çocukların öğretmenleri oldu. Öğretmen öncelikle bu durumu müdüriyete, ardından da ailelere bildirdi. Sonucunda ise çocukların telefonları alındı. Psikolojik destek de yakın bir zamanda almaya başlayacaktır.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör