Blizzard, Overwatch için gelecek Wrecking Ball karakterinin adını değiştirmeyecek

Blizzard, Overwatch için gelecek Wrecking Ball karakterinin adını değiştirmeyecek

İnternet bu açıklamalarla çalkalanmaya devam edecek.

Blizzard, Overwatch’a gelecek olan yeni karakterini gösterdiğinde ve isminin Wrecking Ball olduğunu duyurduğunda internet resmen çalkalandı. Milletin ağzı torba değil ki büzesiniz. İnsanların bu isme dair sinirlendiği iki nokta vardı. Bunların ilki, eklenecek karakterin ismi sanki bir karakter ya da bir bireyin ismi değil de onun kullandığı bir yeteneğin ismiymiş gibi olmasıydı. İkincisi ise, Miley Cyrus’un meşhur şarkısıyla aynı ismi taşımasıydı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Blizzard, Overwatch için gelecek Wrecking Ball karakterinin adını değiştirmeyecek

Blizzard, Overwatch için eklenecek karakter Wrecking Ball’ın ismini değiştirmeyecek

Tasarım ekibinin lideri Geoff Goodman’ın konuyla ilgili, “Açıkçası ekibim ve ben baya bir şaştık kaldık. Şimdi biliyorsunuz karakterimizin adı Wrecking Ball fakat içerisinde bulunan farenin adı Hammond. İnsanlar, ‘Madem içindeki farenin adı var onu neden kullanmıyorsunuz, Wrecking Ball diye hitap edeceğime Hammond diye seslenirim’ diye esip gürlediler. Fakat sizlere bir örnek vermek istiyorum bu konuyla alakalı olmak üzere. Tracer diye hitap etmenize rağmen o kişinin gerçek adı Lena, yani demem o ki bazen karakterlere hitap ediş şekliniz ile isimleri birbirinden fark oluyor.” dedi.

Blizzard bu isim konusunda oldukça inatçı. Çünkü Hammond’un Overwatch arenasını yıkıp geçeceğine inanıyorlar. Ayrıca karakterimizin oyuna dahil olmadan önceki hikayesiyle de ilişkili olacakmış. Geoff Goodman, “Karakterimiz Junkertown’a indi ve kendini bu arenada kurdu. Bu da arenada kendi karakteri için seçtiği isim. Diğer Overwatch karakterleri onun içinde bir hamster olduğunu bile bilmiyordu.” şeklinde açıklamalarında bulunarak oyun içerisindeki kahramanlarımızın da birbirleriyle olan ilişki ve iletişimlerine ne kadar önem verildiğini bir kez daha hatırlatıyor.

Geoff Goodman, “Kahramanımızın da karakter olarak,  kendi için Wrecking Ball olarak adlandırılmayı tercih edeceğini düşünüyorum. Wrecking Ball ismini gerçekten çok seviyoruz, bu yüzden yakında herhangi bir zamanda değişmeyecek. Emin olabilirsiniz.” diyerek tartışmalara son noktayı koydu. Bu durumda internetin tepkileri ne olur acaba, bunu bize zaman gösterecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca Overwatch şu aralar en aktif dönemini yaşıyor. Öncelikle PC sürümünün 26 Temmuz 2018 ile 30 Temmuz 2018 tarihleri arasında ücretsiz bir şekilde oynanabilir olduğu açıklandı. Ardından destek sınıfı için gelen değişiklikler ve dengelemelerden bahsedildi. Son olarak Overwatch’da bulunan kahramanlarımızdan biri olan Sombra için hedeflenen oynanış planı ve bu doğrultuda neler yapılacağı anlatıldı.


Overwatch
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.