Guerrilla Games, Horizon Zero Dawn başarısından sonra işleri büyütüyor

Guerrilla Games, Horizon Zero Dawn başarısından sonra işleri büyütüyor

400 adet çalışanla birlikte devam etmek temel amaçlarından biri.

Horizon Zero Dawn geliştiricisi Guerrilla Games, işleri büyütmek için genişliyor ve bu genişleme ile daha büyük bir ofis alanına ihtiyaç duyuyor. 2019’un başlarında, Guerrilla Games, Amsterdam’a bağlı Nieuwezijds Voorburgwal’daki eski telgraf binasında bulunan yeni bir beş katlı ofise taşınacak. Binanın beş katının beşi de şu anda tadilatta. Guerrilla Games bu beş katlı ofislerini kiralarsa toplam alanı 7.300 metre kare olan bir çalışma alanı elde edecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Guerrilla Games, Horizon Zero Dawn başarısından sonra işleri büyütüyor

Guerrilla Games, Horizon Zero Dawn başarısından sonra işleri büyütüyor

Guerrilla Games CEO’su Hermen Hulst, Het Parool’a yaptığı açıklamada, “Üç ya da dört yıl boyunca büyüme için yer arıyordum. Bizim için üs olacak Amsterdam’da bu pek mümkün olmayacağına inanıyorduk. Neyse ki artık on yıl kadar konaklama yerimiz hakkında endişelenmemize gerek yok.” şekilde açıklamalarda bulundu. 28 Şubat 2018 tarihinde yapılan açıklamalar gösteriyordu ki Horizon Zero Dawn 7,6 milyon kopya satmıştı. İşte tam da bu yüzden Horizon Zero Dawn’ın başarısı da taşınmalarını hızlandıran bir etmen oldu.

Hermen Hulst, “Yeni ofis resmen bir saray yavurusu olacak!” dedi. Hermen Hulst, “Horizon Zero Dawn’dan sonra hızlanıyoruz, en iyi yetenekler bize geliyor ve geçen ay dokuz yeni insanı işe aldık bile. Ancak ses ve modellerin hareketlerini kaydettiğimiz stüdyolarımız için daha fazla alana ihtiyacımız vardı. Horizon Zero Dawn’da 6,5 ​​yıldır çalıştık, ki bu oyun sektörü için olağanüstü bir durumdur. Ancak iki ya da üç yıl içinde oyunlarımızı yayınlamak istiyoruz, hem yeni başlıklar hem de mevcut başlıklara dayalı oyunlar.” diye ekleme de yaptı.

Beş kat, mevcut 250 mevcut personel için kesinlikle bolca yer sağlayacaktır ve stüdyo, daha fazla yeni çalışan işle almayı planlıyor. Ayrıca CEO Hermen Hulst’ın açıklamalarına bakarsak Guerrilla Games’ten yeni seri markalar, devam oyunları, indirilebilir içerikler ve genişleme paketleri bekleyebiliriz! Horizon Zero Dawn oyun basınından 10 üzerinden 10 puanları teker teker toplamayı başarmıştı. Bakalım ileride gelecek herhangi bir oyun ondan daha başarılı olacak mı? Açıklamalara ve tahminlerimize göre Guerrila Games yeni oyun cephesinden 8. nesil defterini kapatmış gibi duruyor. Kim bilir belki PS5 çıkış oyunlarından biri Guerrila Games çıkışlı olur.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.