Blizzard, Overwatch oyunundaki destek karakterleri üzerinde dengeleme yapacak

Blizzard, Overwatch oyunundaki destek karakterleri üzerinde dengeleme yapacak

Mercy'e yazık oldu.

Blizzard, Ana başta olmak üzere Overwatch’ta bulunan destek rolüne sahip karakterler üzerinde bir çalışma olduğunu söyledi. Bir sonraki yama ile Mercy yine güçsüzleştirilecek. Mercy üzerinde yapılan değişiklikler internetteki kullanıcıların ağzından düşmüyor. Çünkü güçlendirme, güçsüzleştirme, yetenekleri üzerinde yeniden çalışma derken Mercy, gerçekten oyunun ilk çıktığı sürümden çok farklı hissettiriyor. Oyunun resmi forum sayfasında, “Huzur içinde yat Mercy.” konu başlığı açılmış ve bu konu başlığı şimdiden 5042 yorum almış bile.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Blizzard, Overwatch'taki destek tipi karakterleri üzerinde dengeleme yapacak

Blizzard, Overwatch’taki destek tipi karakterleri üzerinde dengeleme yapacak

Blizzard, Overwatch’daki mevcut destek kahramanlarının durumunu gözden geçirdiğini açıkladı. Resmi oyun forum sayfasında geliştirici ekipten olan Geoff Goodman, nelerin yapılacağını ve neden yapılacağını yazılı bir metin şekilde duyurdu. Karakterlere yapılan değişiklikler bir ya da iki maddeden oluşsa da bu değişikliklerin yapılmasındaki nedenler ve temellendirmeler oldukça uzun. Gelecek yamada hangi desteklerin nasıl etkileneceklerine bakarsak;

Ana

  • Artık Nano Boost ek olarak hedefini 300 HP kadar anında iyileştirecek.

Brigitte

  • Shield Bash yeteneğinin yeniden dolum süresi 6 saniyeden 7 saniyeye çıkarılacak.

Lucio

  • Sound Barrier yeteneğinin etkisi %50 kadar artacak. 500’den 750’ye kadar bir değer aralığında kalkan sağlayacak. Bu değişiklik az kalkanlı takım arkadaşlarınıza daha çok, çok kalkanlı takım arkadaşlarınıza daha az kalkan vereceğiniz anlamına geliyor.
  • Crossfade auranızın yarıçapı %20 kadar artacak. 10 metre ile 12 metre arasında kadar dostlarınız, auranızdan faydalanabilecek.

Mecry

  • Birincil silahınızın iyileştirme miktarı saniyede 60 HP’den, saniyede 50 HP’ye düşürülecek.

Moira

  • Takımının üssüne geri döndüğü zamanki can yenileme hızı %20 artacak.

Fark ettiyseniz Zenyatta bu değişiklik listesinin içinde bulunmuyor. Geoff Goodman bunun için, “Zenyatta üzerinde şu anda herhangi bir değişiklik yapmıyoruz. Çünkü oldukça iyi bir noktada olduğunu düşünüyoruz. Melez bir oynanış tarzıyla hasar ve şifacı rolünü oldukça iyi bir şekilde sırtlanıyor. Ekibindeki üyeler için Discord Orb yapabilmesi de eklendiği zaman takım üyelerince her zaman memnuniyetle karşılanacaktır.” şekilde açıklamalarda bulundu. Uzun lafın kısası Blizzard, Zenyatta için oldukça dengeli olduğunu düşünüyor.

Bu yamanın aktif olmasıyla diğer destek rolündeki karakterler gözden düşeceği için Zenyatta popülerleşir mi bilinmez. Zira Ana ve Lucio içinde oldukça yüksek seviye güçlendirmeler söz konusu. Blizzard Ana için, “Ana, oyundaki diğer kahramanlardan daha fazla şifa verme potansiyeline sahip. Çok güçlü ve benzersiz bir can pompalama ihtimaline sahip. Fakat karşına bir Genji Dragonblade ile karşısına çıktığı zaman bu potansiyelini kullanması çok zorlaşıyor. Bunu bildiğimiz için bu yeni değişim onu biraz daha rahatlatabilir.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Overwatch
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.