Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.01.2023

The Evil Within'in geliştiricileri Tango Gameworks ve Bethesda ekiplerinin Xbox için özel yeni bir oyun üzerinde çalıştığı söyleniyor. Xbox son yıllarda ya hiç oyun çıkaramaması ya da PlayStation gibi eleştirmenlerce beğenilen oyunlar çıkaramaması nedeniyle sert eleştiriler alıyor. Halo Infinite ve Forza serisi mükemmel oyunlar olsa da, platform son zamanlarda birinci parti uygulamalar konusunda sıkıntı yaşıyor. Bunu telafi etmek için Microsoft, platformu için yüksek kalibreli oyunlar yaratabilecek ve daha sonra Xbox Game Pass gibi hizmetleri desteklemek için kullanılabilecek yetenekli firmaları satın almaya başladı. Microsoft'un ZeniMax çatısı altında Bethesda, id Software ve daha birçok yaratıcı şirketi satın almasının bazı sonuçlarına tanık olmak üzereyiz.

Bethesda yakında yeni bir Xbox özel oyun duyurur mu?

Starfield yaklaştıkça bir başka Bethesda oyunu daha ortaya çıkmaya hazırlanıyor. Ünlü billbil-kun'un iddiasına göre, Bethesda ve Ghostwire Tokyo'yu geliştiren Tango Gameworks'ün yeni T-rated oyunu Hi-Fi RUSH'ın yarınki Xbox Developer Direct etkinliği sırasında tanıtılması bekleniyor. Oyunla ilgili daha önce yapılan spekülasyonlarda 2023 yılında çıkabileceği geçiyordu. Ayrıca, Jet Set Radio benzeri bir bilimkurgu shooter oyunu olacağı belirtilmişti. Şu anda oyundan ne bekleyeceğimize dair hiçbir fikrimiz yok. Fakat, etkinlik için onaylanan oyunların birçoğunu hakkında zaten birçok bilgi sahibiyiz. Bu yüzden, Xbox etkinliğinde harika bir sürpriz olacaktır.

Ayrıca, bir oyun T derecelendirmesine sahipse, muhtemelen yakında piyasaya sürüleceğini akılda tutmak önemlidir. Bir oyunun derecelendirme süreci, geliştirme sürecinin bitimine yakın tamamlanır. Bu nedenle çıkış tarihinin sadece birkaç ay uzakta olması da muhtemel. Xbox etkinliği için açıklanan oyunların birçoğunun 2023'ün ilk yarısı için. Bu yüzden, bahar veya yaz duyurusu görmemiz şaşırtıcı olmayacaktır. Xbox için gelme ihtimali olan özel Bethesda oyunu bir yana, başka tavsiyelerimiz de var. Tweet'ten sonra, bir de onlardan bahsedelim.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.