avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 11.07.2021

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde son zamanlarda oldukça popüler olan Battle Pass sistemi Battlefield 2042 oyununda da olacak. Oyunun baş gelişticisi DICE yaptığı açıklama ile Battle Pass sisteminin kendi versiyonlarını Battlefield 2042 oyununa ekleyeceklerini açıkladı. Oyun yayımcılarına, oyunun çıkışından sonra da uzun bir süre boyunca para kazandırmaya devam eden bu sistem oyun endüstrisinde hız kesmeden yayılmaya devam ediyor.

Battle Pass sistemi günümüzdeki çoğu oyunda olduğu gibi Battlefield 2042 oyununda da yer alacak

Battle Pass, video oyun endüstrisinde oyunların satışı dışında ekstra gelir kaynağı sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde oyuna durmadan yeni içerikler ekleyerek oyuncuların sıkılmaması sağlanır. Genellikle seviyeleri olan bir sistemdir ve oyuncuların para ödeyerek veya oyunu oynayarak yükselebileceği iki farklı seviye sistemi olur. Oyuncular bu seviyelerde yükselerek çeşitli ödüller kazanır. Battlefield 2042 oyununda da hem parayla hem de oyunu oynayarak yükselebileceğimiz seviye sistemleri olacak.

Yeni oyun Battlefield 2042 tüm detaylar

Battle Pass almayı tercih etmeyen oyuncular, oynanışı değiştirebilecek hiçbir içerikten mahrum kalmayacaklar. Genellikle, oynanışa etkisi olmayan kozmetik ürünler Battle Pass sahipleri tarafından erişilebilir olacak. Aynı zamanda, ileri tarihlerde oyuna gelecek bütün haritalar ve modlar da oyunu satın almış bütün oyuncular için ücretsiz bir şekilde ulaşılabilir olacak.

Bunların dışında DICE, dört sezona yayılacak ve Birinci Yıl bileti sahipleri tarafından ulaşılabilecek içeriklerin ve çıkış tarihlerinin bulunduğu bir planın erken halini paylaştı. Her sezon oyunun çoklu oyuncu modunun hikayesine yeni bir bölüm eklenecek ve yeni karakterler sunulacak. Aynı zamanda, muhtemelen, her sezon yeni bir Battle Pass sistemi de gelecek. Oyunun Gold veya Ultimate versiyonlarını satın alan oyuncular Birinci Yıl biletine sahip olacaklar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.