Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 11.07.2021

Elektronic Arts sonunda resmi olarak Battlefield 2042 oyununu duyurdu. Oyunun tanıtım videosunun ardından oyundan yeni detaylar paylaşıldı. Bildiğiniz üzere oyun 22 Ekim 2021 tarihinde PC, Xbox ve PS için gelecek. Oyunun bir hikaye modu olmayacak, 7 adet devasa harita ve 4 adet operatör bulunacak.  Ayrıca oyunda şuan için bir battle royale modu yok belki daha sonra ayrı olarak gelebilir.  İşte Battlefield 2042 tüm detaylar.

Battlefield 2042 tüm detaylar

Oyun modları ile başlayalım. Conquest, Battlefield serisinin ana oyun modudur. Harita kontrol noktaları üzerinde büyük ölçekli bölge savaşları ve düşman ekibinin sürekli yıpranması etrafında döner. Breakthrough, serinin son iki bölümünde yer alan başka bir moddur. Oyun modunun saldıran ve savunan tarafları vardır. Saldıranlar tüm haritayı fethedene kadar ilerlemeye çalışırken, savunucular hattı korumayı ve düşmanları uzak tutmaya çalışırlar. Her alan ayrıca daha fazla oyuncu tutacak şekilde tasarlanmıştır.

Battlefield 2042 oyununun versiyonları ve fiyatları duyuruldu

Battlefield 2042 alfa sürümü ile ilgili bilgiler paylaşıldı

Battlefield 2042 oyununda Battle Pass sistemi olacak

Ayrıca 2 yeni mod daha gelecek. Modlardan biri Hazard Zone. Diğer gizemli mod henüz isimlendirilmemiş. Modlar hakkında henüz bir açıklama yok. 22 Temmuz 2021 EA Play Live etkinliğinde Gizemli olan modu gösterilecek. Bir diğer özellik silah modifikasyonu, Crysis oyunlarında gördüğümüz bu sistem genel olarak oyun sırasında tek tuş ile silahınızdaki birçok eklenti parçalarını nişangahını, namlusunu, namlu uzunluğunu, lazerini, atış hızını ve cephane türünün değiştirilmesini sağlar.

Son olarak Call Of Duty: Warzone benzeri bir ücretiz Battlefield oyunu görebilecek miyiz? DICE genel müdürü Oskar Gabrielson ‘’Herkesin takipte kalmasını rica ediyorum.’’ dedi.  Oyuna dair ilk oynanış videosu 13 Haziran 2021’de gelecek. Daha fazla detayı da 22 Temmuz 2021 Electronic Arts Play etkinliğinde göreceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.