Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 11.07.2021

Battlefield 2042 oyunun baş geliştiricisi DICE, oyunun alfa sürümü ile ilgili detayları oyuncularla paylaştı. Battlefield 2042, DICE stüdyolarının yanında Criterion, EA Gothenburg ve Industrial Toys olmak üzere dört stüdyonun ortak çalışmasıyla geliştirildi. Electronic Arts şirketinin açıklamasına göre bu ekip, Battlefield serisinin en büyük geliştirici ekibi ve oyunun son düzeltmelerini yapmak için de alfa sürümünü yayımlayarak oyunculardan yardım isteyecekler.

DICE, Battlefield 2042 alfa sürümü ile ilgili detayları paylaştı

Battlefield serisinin eski oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da alfa ve beta sürümleri oyuncular tarafından test edilecek. Bu teste katılacak sınırlı sayıdaki oyuncuları seçmek için eski oyunlarda kullanılan aynı yöntem kullanılacak. Alfa sürümünü oynamak için oyuncular direkt kayıt olamayacaklar. Onun yerine DICE, Battlefield oyunlarında uzun zaman geçirmiş oyuncular arasından rastgele seçecek ve seçilen oyunculara bilgilendirici bir e-posta atılacak.

Yeni oyun Battlefield 2042 tüm detaylar

Eski oyunların aksine bu oyunun alfa testinde, çevrede veya objelerin üstünde herhangi bir doku olmayacak. Yani oynayacak oyuncular haritayı tamamen gri görecek. Yapılan bu testin amacı oyunun dengesinin ve teknik performansın ne durumda olduğunu görüp ona göre oynanışta veya mekaniklerde düzenlemeler yapmak. Oynamak için seçilen oyuncuların, oyunda geçirdikleri zaman ile ilgili herhangi bir görüntü paylaşmaları yasak olacak.

Bunların dışında alfa sürümünün içeriği hakkında pek detay paylaşılmadı. Çıkış tarihi ile ilgili ise Temmuz 2021 ayının başında olacağı söylendi ama tam bir tarih verilmedi. Oyunun beta sürümü ise tam sürümün çıkış tarihinden kısa bir süre önce oynanabilir olacak. Oyunun herhangi bir versiyonuna ön sipariş veren oyuncular, açık beta sürümüne erken erişim sağlayabilecekler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.