Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 13.04.2023

Amnesia The Bunker çıkış tarihi 16 Mayıs 2023'tü. Ancak, oyunun yaratıcısı Frictional Games, tarih hakkında bir kötü haber verdi. Neyse ki bu erteleme uzun sürmeyecek. Çünkü korku oyunu, en azından 23 Mayıs 2023'te piyasaya çıkacak. Ekstra zaman ekibin biraz daha cila yapmasını sağlayacak olsa da, gecikmenin gerçek nedeni bu gibi görünmüyor. Bunun yerine, Frictional Games o ay için planlanan diğer önemli sürümlerle rekabet etmekten kaçınmak için çaba sarf ediyor.

Amnesia The Bunker çıkış tarihi artık 23 Mayıs 2023

Basın açıklamasında, "İlk olarak, oyuna daha da fazla cila katmak için bu ekstra zamanı ayırarak, piyasaya çıktığında her şeyin sizin için kesinlikle mükemmel olmasını sağlıyorlar. İkincisi, diğer yetenekli stüdyoların harika oyunlarıyla dolu bir haftadan kaçınmak için dikkatlice zamanlama yapıyorlar. Bu düşünceli karar, kendinizi bunalmış hissetmeden her bir harika oyun deneyimine tamamen kaptırabileceğiniz anlamına geliyor." dediler.

Geliştiricinin hangi oyunla ilgili potansiyel sorunlardan uzak durmak istediğini tam olarak belirlemek zor. Basın açıklaması (anlaşılabilir bir şekilde) daha fazla ayrıntıya girmiyor. Ancak Mayıs ayında The Legend of Zelda Tears of the Kingdom ve Redfall gibi heyecanla beklenen oyunlar da dahil olmak üzere birkaç büyük oyun çıkıyor. Amnesia The Bunker'ı bekleyenler uzun süre beklemek zorunda kalmayacak.

Amnesia The Bunker, şimdiye kadar gösterilenlere göre serinin önceki oyunlarından son derece farklı olacak. Oyun, daha önce Aralık ayında duyurulduğu gibi, oyuncuların çeşitli görevlere nasıl yaklaşmak istediklerini seçmek için çok fazla alana sahip olacakları bir "yarı açık dünya" sunacak. Aksiyon, Birinci Dünya Savaşı'ndan kalma bir sığınakta geçiyor ve baş karakter Henri Clement, oyuncuyu sürekli izleyen ve taktiklerini uyarlayan korkunç bir düşmanla savaşmak zorunda. Frictional Games'in reklamını yaptığı yoğun deneyim, şimdiye kadar gösterilen her şey tarafından destekleniyor gibi görünüyor. Oyun Steam ve Epic Games Store üzerinden PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC için satışa çıkacak. Amnesia The Bunker çıkış tarihi erteleme haberimiz bu kadardı. Ancak, sitemizde sizi bekleyen daha birçok yazı var. Şimdi, sizleri diğer yazılarımızla baş başa bırakalım.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi strateji oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Amnesia The Bunker çıkış tarihi erteleme yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.