Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.02.2023

Oyunun yaratıcı yönetmeni Sam Lake, Remedy Entertainment'ın gelecekteki proje için hedeflerini tartışmak üzere GamesRadar+ ile konuştu. Örneğin, yönetmenin Alan Wake 2 projesinin "zor bir çaba" ve Remedy ekibinin bugüne kadarki "en büyük projesi" olarak tanımladığı ortaya çıktı.

Remedy ekibi Alan Wake 2 konusunda heyecanlı

Sam Lake, "Bunun gibi bir oyun projesi çok karmaşık bir girişim - şimdiye kadarki en büyük projemiz - ve pek çok farklı şeyin bir araya gelmesi gerekiyor. Sadece konseptin kendisi değil, zamanlama ve doğru ortaklar da önemli" diyor. Remedy Entertainment, son on yıl boyunca oyunu "aktif olarak tasarlarken", onu "yeni ve ilgi çekici" tutmak için çaba sarf etmiş görünüyor. Geçtiğimiz on yıl boyunca, girişim sürekli olarak gelişmeye çalışarak "daha iddialı ve daha benzersiz" hale geldi. Sam Lake ayrıca bunca yıldan sonra Alan Wake'i asla geride bırakmadığını söyleyerek karakterin ve ortamın değerli olduğunu vurguladı. Sam, "Alan Wake'i asla geride bırakmamışım gibi hissediyorum. Her zaman ona geri dönme niyetim vardı; her zaman anlatacak daha fazla hikaye vardı ve karakterler ve ortam unutulamayacak kadar değerliydi." diye ekledi.

Yaratıcı ayrıca Alan Wake 2'nin zaman içindeki gelişimine işaret ederek nasıl değiştiğinden de, "Zaman içinde genişlemeye ve değişmeye devam ediyor." diye bahsetti. Raporlara göre, Control'ün piyasaya çıkmasından sonra "her şey nihayet yerine oturmadan" önce fikir her başlık arasında değişti. Yaratıcı yönetmenin yorumları Alan Wake 2'nin geliştirilmesinin neden bu kadar uzun sürdüğünü açıklığa kavuşturuyor. Genişleyen hırslar ve değişen fikirler nedeniyle Remedy Entertainment'ta beklemeye alındı.

Remedy Alan Wake 2 hakkında önemli şeyler söyledi

Remedy ekibinin Alan Wake 2 adlı yeni korku hayatta kalma oyunu aynı evrende geçiyor. Unutulmaz bir deneyim yaratmak için "yoğun bir atmosfer ve çarpık, derin, psikolojik bir hikaye" gibi çeşitli yönleri birleştirmeyi amaçlıyor. Alan Wake 2 on yılı aşkın bir süredir geliştirilmekte olduğundan, hayranları heyecanla piyasaya sürülmesini bekliyor. Yaklaşan projeyle ilgili olarak Remedy Entertainment da çok hevesli olduğunu gösterdi. Remedy Entertainment'ın bir mali raporuna göre, iki yıllık geliştirme süreci oldu. Ardından tam üretime geçtiler.

Bununla birlikte, çok sayıda çeşitli diğer projelerin Remedy Entertainment'ta olduğu iddia ediliyor. Rockstar Games ile işbirliğiyle Max Payne 1 ve 2 Remake de çalışmalar arasında. Birkaç ay önce ortaya çıktıklarında, diğer tüm girişler iskelet halindeydi. En azından birkaç yıl boyunca ortaya çıkmayacaklarını tahmin ediyoruz. Daha önce yapılan doğrulamaya göre, Alan Wake 2 bu yıl içinde çeşitli platformlarda piyasaya çıkacak. PlayStation 5, Xbox Series X ve Series S, PC ve Nintendo 3DS  için mevcut olacak. Alan Wake 2 ve Remedy bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Alan Wake 2 ve Remedy açıklamalarıyla ilgili yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.