Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.03.2022

Rusya’nın Ukrayna istilası devam ederken, oyun dünyasında da bu konuyla alakalı önemli adımlar atılıyor. Daha önceden Steam üzerinde Rusya’dan girişler yasaklanmıştı. Şimdi ise, Activision Blizzard, Epic ve CD Projekt ekipleri tarafından da Rusya satışları durduruldu. Dahası da, Take-Two ve Ubisoft şirketleri tarafından da aynı kararlar alınarak, bu konudaki destek sürdürüldü.

Activision Blizzard, Epic, CD Projekt, Ubisoft ve Take-Two, Rusya satışlarını durdurdu

Epic Games ekibi, geçtiğimiz günlerde bir Twitter gönderisi ile bu kararını duyurmuştu. Fakat, Steam gibi tamamen erişim engeli getirmiyorlar. Activision Blizzard ekibinin önemli ismi olan Daniel Alegre de, “Rusya’ya, savaş devam ettiği sürece yeni ve oyun içi satışları durduracağız.” şeklinde açıklamada bulundu. CD Projekt ekibinden ise, “Rusya ve Belarus’a bütün satışlar durduruldu.” açıklaması geldi.

Ubisoft ekibinden 7 Mart 2022 tarihinde, “Ukrayna’da devam eden trajedi sebebiyle, Rusya’da satışlarımızı durdurma kararı aldık.” açıklaması yapıldı. Take-Two Interactive şirketinin baş isimlerinden Alan Lewis de, “Ukrayna’da gelişen olayları endişe ve hüzünle takip ettik. Ciddi bir şekilde düşündükten sonra da geçen hafta, Rusya ve Belarus’ta şu anki yeni satışlar, yüklemeler ve pazarlama desteklerimizi durdurmaya karar verdik.” dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.