Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.02.2022

Bildiğiniz gibi, günümüzde Microsoft gibi büyük şirketler, oyun şirketlerini satın alarak bünyesine ekliyor. Activision Blizzard bile Microsoft bünyesinde artık ve yıllardır kendilerini bilir, oyunlarını severek oynarız, oyuncular olarak. Ubisoft ekibi de, eğer uygun bir teklif gelirse, şirketin satılabilir bir durumda olduğunu dile getirdi. Sonuçta, bu bir iş, satılması veya bunu düşünmesi ne yanlış olur, ne de kötü.

Ubisoft ekibi şirketin satılabilir olduğundan bahsetti

Son finansal görüşmede Ubisoft ekibinin CEO koltuğundaki Yves Guillemot, bağımsız olarak gayet iyi durduklarını ama birileri sağlam bir teklif getirirse, bunun üzerine düşünebileceklerini dile getirdi. Tabii, bu net bir şekilde, “Şirketi, teklif edene satacağız.” demek değil. Fakat, olur da birileri iyi bir teklif sunarsa, Ubisoft ekibini de başka bir şirketin adı altında görmemiz mümkün. Hatta, böyle bir açıklamadan sonra, Microsoft tarafından bir teklif almaları bizi gerçekten hiçbir şekilde şaşırtmaz.

Yves Guillemot, “Kararlarımızı her zaman, menfaat sahiplerimiz olan çalışanlarımız, oyuncular ve hissedarlarımız yönünde verdik. Bu yüzden, Ubisoft bağımsız kalabilir. Bizde bu yetenek, endüstriyel ve finansal büyüklük ve eğlence ve teknoloji sektörünün en büyük global oyuncularının aradığı, güçlü markalardan oluşan büyük bir portfolyömüz var. Bunlar bir yana, bizi satın alma teklifi gelecek olursa yönetim kurulu, bunu menfaat sahipleri açısından inceler.” dedi. Yarın bir gün Ubisoft’u da Microsoft gibi bir şirketin altında görür müyüz dersiniz?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.