Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.03.2023

50 Cent GTA 6 yerine aslında Vice City TV dizisinden bahsediyordu. Uzun zamandır beklenen resmi duyurusunu yaptı. 50 Cent'in oyun alemine etkisi oldu tabii, bu dönemde. Çünkü, mevzuyu oyuncular olarak çok yanlış anladık. Sonuç olarak bugün, bu "Vice City" TV dizisinin Grand Theft Auto video oyunu serisiyle hiçbir ilgisi olmadığı teyit oldu.

50 Cent GTA 6 ile alakasız, Vice City dizisi çekiyor

Deadline'a göre, 50 Cent'in Vice City dizisi Paramount+ tarafından çekilecek ve hikayesi, "İran Kontra skandalına karıştıkları için ordudan onursuzca terhis edildikten sonra 80'lerin ortalarında memleketleri Miami'ye dönen üç arkadaş ve eski askerler. Hizmet ettikleri ülke tarafından utandırılmış, yerinden edilmiş ve unutulmuş olan ve iyi bir iş beklentisi olmayan üç arkadaş, gizemli bir Kolombiyalı göçmenle ortaklık kurar ve bir soygun ekibi oluşturmak için finansal ihtiyaçlarını ve suç hırslarını birleştirir. Amerikan yeşiline duydukları ihtiyaçtan güç alarak, Amerikan Rüyası'nın peşinde şiddet dolu ve tehlikeli bir yola girerler." diye açıklandı.

John Wick film serisinin yönetmeni Chad Stahelski ve 50 Cent Vice City dizisinde çalışacaklar. Stahelski, Vice City'nin hem bölümlerini yönetecek hem de yürütücü yapımcılığını üstlenecek. G-Unit Film & Television markası altında yürütücü yapımcı olarak yer alan G-Unit ekibi de 50 Cent ile birlikte dizinin başarısını ve zenginliğini paylaşacak. 87 Eleven aracılığıyla Jason Spitz ve Alex Young da yürütücü yapımcılık yapacak. Transformers'ı yazan Darnell Metayer ve Josh Peters: Rise of the Beasts'i yazan Darnell Metayer ve Josh Peters projenin yazarları ve yürütücü yapımcıları olacaklar.

Vice City dizisi nasıl olacak?

Curtis Jackson ekonomik zekasını (bkz: Vitamin Water), Hollywood uzmanlığını (Get Rich or Die Trying filmi ve diğer önemli roller) ve 50 Cent müzik kişiliğini birleştirerek bir medya patronu olarak yeni bir kariyer bölümü yarattı. Starz için çığır açan bir hit olmasının ardından Jackson'ın Power dizisi, hala güçlü bir şekilde devam eden takip, prequel ve spinoff programlarından oluşan bir franchise dünyası üretmeye devam etti. Ocak ayında yayına giren ve hızla 3. Sezon yenilemesi alan suç draması biyografik dizisi BMF (Black Mafia Family) ile FX (Snowfall) gibi kanalları hızla yakaladı.

Vice City, Scarface gibi klasik filmlere yapılan belirgin göndermelerle 50 Cent'in bugüne kadarki en iddialı suç drama dizilerinden biri gibi duruyor. Jackson, Starz'ın yanı sıra Paramount ve Lionsgate Television ile yaptığı çalışmalardan da görüldüğü üzere, televizyon endüstrisindeki "mogul" unvanının hakkını kesinlikle veriyor. 50 Cent ve GTA 6 arasında bağ yok fakat Vice City dizisi geliyor dedik. Fakat, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. 50 Cent, Vice City dizisi ve GTA 6 mevzusu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.